Przejdź do głównej zawartości

18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.
Od 23 do 26 października stolica Małopolski przemieniła się w prawdziwą Mekkę Moli Książkowych. Ponad 600 autorów, blisko 700 wystawców i 60 tysięcy zwiedzających. Czy więc zdanie, że Polacy nie czytają jest prawdziwe? :) 
Dzięki J spełniło się moje Marzenie (prawie tak jak w "Ogrodzie Kamili") i odwiedziłam Targi, zdobyłam autografy, porozmawiałam z ulubionymi pisarkami! To było przeżycie!
W sumie uczestniczyłam w czterech spotkaniach z paniami: Bogną Ziembicką, Katarzyną Zyskowską - Ignaciak, Agnieszką Krawczyk oraz Anną Szepielak. Wszystkie zapadły mi w pamięć lecz najlepiej wspominać będę pierwsze spotkanie. Jak już zdążyliście zauważyć, uwielbiam książki pani Ziembickiej i ku mojej radości będzie ich jeszcze trochę oj będzie. Na szczęście! :) 

Z całego serca dziękuję J, że poświęcił cały dzień by być tam ze mną, krążyć po hali (nawet i po parę razy)! 

Jeszcze jedna wiadomość: książek do recenzji nie braknie, oj nie. A w najbliższym czasie na blogu napiszę parę słów o najnowszej powieści Anny Szepielak "Wspomnienia w kolorze sepii". Powiem tylko, że na prawdę warto po nią sięgnąć! 

Komentarze

  1. Anonimowy11/11/2014

    Cześć! Jestem tu nowa, dużo recenzji już Pani dodała, którą najpierw, jakaś godna polecenia? :) wieczory teraz długie więc może i po książkę warto sięgnąć?! :) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, może na dobry początek... "Droga do Różan" Bogny Ziembickiej. Jeśli za oknem deszcz to warto zagłębić się w wspaniałą opowieść o Zosi Boruckiej i jej bliskich. Jeśli się Pani spodoba jest jeszcze "Wiosna w Różanach" oraz "Tylko dzięki miłości".
    Pozdrawiam i życzę miłych jesiennych wieczorów z książką w ręku. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kropla zazdrości, morze miłości" Natalia Sońska PREMIEROWO

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...
Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci nie zwracają się do n…

"Obudź się Kopciuszku" Natalia Sońska PRZEDPREMIEROWO

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Osnuty śniegiem krajobraz niewątpliwie należy do plusów zimy, lecz oblodzone chodniki już nie nastawiają nas optymistycznie. Upalne lato również zbiera grono zwolenników, znajdą się także zimoluby, które będą z niecierpliwością oczekiwać zimy. Z wiosną i jesienią jest podobnie... Jeżeli tę recenzję czytają zakochani w lecie, ostrym, mocnym słońcu, może czas odczarować trochę zimę? I zaprzyjaźnić się z nią? Podarować jej szansę? Dostrzec w niej uroki, których dotychczas nie widzieliśmy, bądź widzieć nie chcieliśmy. Jedno jest pewne! z najnowszą książką Natalii Sońskiej nie tylko polubicie zimę, spojrzycie na nią przychylniejszym okiem! Zapragniecie jej natychmiastowo! Ponieważ z tą porą roku nie musi łączyć się tylko śnieg, przeszkadzające zaspy, kilkustopniowy mróz. Przekonajmy się, że zimą mogą dziać się Cuda, właśnie przez gigantyczne C.

Znana nam już z dwóch pięknych powieści młoda Autorka powraca z publikacją "Obudź się Kopciuszku"…