Przejdź do głównej zawartości

"Przepis na szczęście" Katarzyna Michalak


 Wydawnictwo: Filia
Premiera: 11.09.2013
Numer wydania: I
Ilość stron: 304
ISBN: 13539030
Język oryginału: polski 

Ostatnio bardzo ciągnęło mnie do książek Katarzyny Michalak ale chyba niedługo zakończę, może na chwilę może na dłużej, przygodę z jej twórczością. Lubię jej sposób kreowania rzeczywistości literackiej, lecz im więcej ich czytam, wydaje mi się, że ona nie umie inaczej pisać... wszędzie muszą być psy, koty, domy, marzenia... Pani Kasiu pora coś zmienić!!

W książce "Przepis na szczęście" spotykamy cztery kobiety: Lilianę z "Nadziei", Bogusię ze "Sklepiku z niespodzianką", Danusię z "Wiśniowego Dworku" oraz Ewę z "Poziomki". Katarzyna Michalak napisała cztery bardzo krótkie, niestety, opowiadania ukazujące jakaś scenę mniej lub bardziej ważną dla bohaterek. Większą część tejże książki stanowią przepisy kulinarne. Opowiadania są krótkie i nie powalające. Z przykrością stwierdzam, że autorka poszła na łatwiznę i szybkość a może po prostu brak weny? 

Żałuję, że się na nią skusiłam. "Kawiarenka pod Różą" też jest książką kucharską lecz tam jest akcja, chociaż powinnam powiedzieć wprowadzenie bo kontynuacja ma ukazać się w listopadzie i mam nadzieję, że autorka powali pomysłem na dalsze życie Amelii na kolana :). "Przepis na szczęście", według mnie, został napisany z potrzeby napisania czegokolwiek ot co!

Tak sobie myślę, że wielkimi krokami  nadchodzi pora na ... kryminały. Tak... to dobry pomysł.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą" Agnieszka Krawczyk.

Jest, nareszcie jest początek kolejnej serii popularnej krakowskiej pisarki, którą pokochało tysiące czytelniczych serc. Oto „Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą” obiecuje piękną podróż po Krakowie, mieście, gdzie jest kilka, kilkanaście zapierających dech w piersiach miejsc, w których czas jakby się zatrzymał lub płynie zupełnie inaczej. Teraz przychodzi Agnieszka Krawczyk ze swoją sagą i roztacza przed nami wyjątkowy obraz swojego Krakowa. Dodaje urocze malownicze uliczki, snuje marzenia o mydlarni... Jeśli ktoś dotychczas nie miał sposobności, by poznać miasto królów, po lekturze niniejszej pozycji wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane i nie pozostanie nic innego, tylko wizyta w Krakowie.
Młoda, samotnie wychowująca urocze bliźnięta, Zuzanna Lorenc wprowadzając się do mieszkania przy ulicy Gwieździstej, rozpoczyna nowy etap życia. Szybko odkrywa, że jej sąsiedzi to osoby bardzo wyjątkowe, ciekawe i nietuzinkowe. Kobiety noszące nietypowe dla dzisiejszych czasów imiona zaczerpnięte z d…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…