Przejdź do głównej zawartości

"Przepis na szczęście" Katarzyna Michalak


 Wydawnictwo: Filia
Premiera: 11.09.2013
Numer wydania: I
Ilość stron: 304
ISBN: 13539030
Język oryginału: polski 

Ostatnio bardzo ciągnęło mnie do książek Katarzyny Michalak ale chyba niedługo zakończę, może na chwilę może na dłużej, przygodę z jej twórczością. Lubię jej sposób kreowania rzeczywistości literackiej, lecz im więcej ich czytam, wydaje mi się, że ona nie umie inaczej pisać... wszędzie muszą być psy, koty, domy, marzenia... Pani Kasiu pora coś zmienić!!

W książce "Przepis na szczęście" spotykamy cztery kobiety: Lilianę z "Nadziei", Bogusię ze "Sklepiku z niespodzianką", Danusię z "Wiśniowego Dworku" oraz Ewę z "Poziomki". Katarzyna Michalak napisała cztery bardzo krótkie, niestety, opowiadania ukazujące jakaś scenę mniej lub bardziej ważną dla bohaterek. Większą część tejże książki stanowią przepisy kulinarne. Opowiadania są krótkie i nie powalające. Z przykrością stwierdzam, że autorka poszła na łatwiznę i szybkość a może po prostu brak weny? 

Żałuję, że się na nią skusiłam. "Kawiarenka pod Różą" też jest książką kucharską lecz tam jest akcja, chociaż powinnam powiedzieć wprowadzenie bo kontynuacja ma ukazać się w listopadzie i mam nadzieję, że autorka powali pomysłem na dalsze życie Amelii na kolana :). "Przepis na szczęście", według mnie, został napisany z potrzeby napisania czegokolwiek ot co!

Tak sobie myślę, że wielkimi krokami  nadchodzi pora na ... kryminały. Tak... to dobry pomysł.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kropla zazdrości, morze miłości" Natalia Sońska PREMIEROWO

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...
Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci nie zwracają się do n…

"Obudź się Kopciuszku" Natalia Sońska PRZEDPREMIEROWO

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Osnuty śniegiem krajobraz niewątpliwie należy do plusów zimy, lecz oblodzone chodniki już nie nastawiają nas optymistycznie. Upalne lato również zbiera grono zwolenników, znajdą się także zimoluby, które będą z niecierpliwością oczekiwać zimy. Z wiosną i jesienią jest podobnie... Jeżeli tę recenzję czytają zakochani w lecie, ostrym, mocnym słońcu, może czas odczarować trochę zimę? I zaprzyjaźnić się z nią? Podarować jej szansę? Dostrzec w niej uroki, których dotychczas nie widzieliśmy, bądź widzieć nie chcieliśmy. Jedno jest pewne! z najnowszą książką Natalii Sońskiej nie tylko polubicie zimę, spojrzycie na nią przychylniejszym okiem! Zapragniecie jej natychmiastowo! Ponieważ z tą porą roku nie musi łączyć się tylko śnieg, przeszkadzające zaspy, kilkustopniowy mróz. Przekonajmy się, że zimą mogą dziać się Cuda, właśnie przez gigantyczne C.

Znana nam już z dwóch pięknych powieści młoda Autorka powraca z publikacją "Obudź się Kopciuszku"…