Przejdź do głównej zawartości

"Przepis na szczęście" Katarzyna Michalak


 Wydawnictwo: Filia
Premiera: 11.09.2013
Numer wydania: I
Ilość stron: 304
ISBN: 13539030
Język oryginału: polski 

Ostatnio bardzo ciągnęło mnie do książek Katarzyny Michalak ale chyba niedługo zakończę, może na chwilę może na dłużej, przygodę z jej twórczością. Lubię jej sposób kreowania rzeczywistości literackiej, lecz im więcej ich czytam, wydaje mi się, że ona nie umie inaczej pisać... wszędzie muszą być psy, koty, domy, marzenia... Pani Kasiu pora coś zmienić!!

W książce "Przepis na szczęście" spotykamy cztery kobiety: Lilianę z "Nadziei", Bogusię ze "Sklepiku z niespodzianką", Danusię z "Wiśniowego Dworku" oraz Ewę z "Poziomki". Katarzyna Michalak napisała cztery bardzo krótkie, niestety, opowiadania ukazujące jakaś scenę mniej lub bardziej ważną dla bohaterek. Większą część tejże książki stanowią przepisy kulinarne. Opowiadania są krótkie i nie powalające. Z przykrością stwierdzam, że autorka poszła na łatwiznę i szybkość a może po prostu brak weny? 

Żałuję, że się na nią skusiłam. "Kawiarenka pod Różą" też jest książką kucharską lecz tam jest akcja, chociaż powinnam powiedzieć wprowadzenie bo kontynuacja ma ukazać się w listopadzie i mam nadzieję, że autorka powali pomysłem na dalsze życie Amelii na kolana :). "Przepis na szczęście", według mnie, został napisany z potrzeby napisania czegokolwiek ot co!

Tak sobie myślę, że wielkimi krokami  nadchodzi pora na ... kryminały. Tak... to dobry pomysł.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…

"Słodkie życie" Krystyna Mirek Przed Premierą...

Sylwetki Krystyny Mirek nie trzeba już specjalnie przybliżać. Zdobyła bowiem już dawno serca całej rzeszy czytelniczek. Jej powieści charakteryzują się ogromną dawką dobrych emocji, które zakorzeniają się w sercu na długo. W historiach, które wychodzą spod jej pióra czuć jej maksymalne oddanie, precyzyjność zupełnie tak jakby wyszywała piękny obraz. Sięga po to co najważniejsze w życiu czyli miłość, dodaje szarą prozę codzienności by zaraz rozjaśnić ją pięknymi tęczowymi kolorami, które wychodzą wtedy gdy pozbędziemy się strachu a zaczniemy żyć pełnią, jak mówią słowa ostatnio znanej piosenki "Zacznij na sto, nie na pięć procent żyć". 
Trzydziestoletnia Kornelia wciąż mieszka w rodzinnym domu. W swoim małym pokoju chowa nie tylko słodycze ale także wszystkie smutki oraz łzy, a tych wciąż przybywa. Kobieta piastuje stanowisko nauczycielki fizyki i ... jest nieszczęśliwa. Nie akceptuje siebie przez tuszę, z którą od najmłodszych lat stara się walczyć matka Kornelii. Wpajano jej…