Przejdź do głównej zawartości

"Ogród Kamili "Katarzyna Michalak

 
 Wydawnictwo: Znak
Premiera: 08.11.2013
Numer wydania: I
Liczba stron: 368
ISBN:  13599676
Język oryginału: polski"Ogród Kamili" czyli powieść, która na długo pozostanie w mojej pamięci. Na książkę wydaną rok temu trafiłam przez konkurs ogłoszony na blogu Katarzyny Michalak. Niestety, nie zdążyłam w nim wystartować ale w powieści zdążyłam się zakochać! Okładka jest bajkowa, niewątpliwie budzi wyobraźnię. Czy tak samo słodka jest zawartość książki?

Dwudziestoczteroletnia Kamila Nowodworska jest Marzycielką. Oj tak, i to właśnie taką przez wielkie M. O czym marzy? O pięknym starym domu z duszą oraz nie mniej pięknym różanym ogrodzie. Kocha róże lecz nie tylko je. Osiem lat temu, będąc nastolatką, pokochała całym sercem starszego od siebie mężczyznę. No cóż, jak to młoda dziewczyna pod wpływem kilku słodkich słów, straciła głowę. Piękna miłość trwała krótko później mężczyzna zniknął bez słowa. Nie odpisywał na e - maile, które Kamila do niego wysyłała. Kamila zaraz po odejściu ukochanego traci matkę i gdyby nie wspaniała ciocia Łucja... 
Dziewczyna uwielbia książki. Mogłaby spędzać całe dnie na czytaniu - byłaby w siódmym niebie lecz odzywa się w niej chęć usamodzielnienia. To już najwyższa pora, prawda? Po śmierci matki  Kamili  pomogła podnieść się Łucja i, mimo, że ból w sercu pozostanie, wypada stanąć na nogi. Młoda kobieta nie ma szczęścia do pracodawców lecz niespodziewanie dostaje propozycję i to jaką! Zupełnie jakby ktoś czytał w jej myślach! A może czyta? Zostaje sprowadzona, niemal siłą, do Milanówka, gdzie ma przeprowadzić remont... swojego Wymarzonego Domu. Willa Sasanka to rudera. Każdy to widzi, każdy oprócz Kamili. Ona od pierwszego wejrzenia zakochuje się i z ogromną radością przystępuje do remontu. Dostaje wolną rękę do wszystkich prac. Ach, zapomniałabym! Ten dom otoczony jest ogrodem, różanym ogrodem! Czyż to nie bajka? 
Gdyby tylko dziewczyna wiedziała kto za tym wszystkim stoi... pierwszym pociągiem wróciłaby do Krakowa i z niecierpliwością czekała na powrót cioci, która czując, że musi pozwolić Kamili wyfrunąć, wyjeżdża do koleżanki do Londynu. Tajemniczy mężczyzna jednak skrupulatnie dba, by jego tajemnica nie wyszła na jaw a jeśli wyjdzie to dopiero wtedy, gdy dziewczyna zakocha się w Sasance. 
Czy po tych wszystkich złych chwilach, których Kamila  doświadczyła w przeszłości, odważy się otworzyć swoje serce na miłość do Łukasza, gdy ten stanie na jej drodze? 
Jaką tajemnicę skrywa Gosia, sąsiadka Nowodworskiej, która odwiedzi ją w pięknym różanym ogrodzie? 

Przepiękna opowieść o marzeniach, cieple, miłości. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że pokochałam Sasankę tak jak Kamila. Raz szybciej przewracałam strony, chcąc dowiedzieć się co dalej, raz wolniej pragnąc, by przygoda z Kamilą nie skończyła się zbyt szybko. Z trudem powstrzymałam się aby  nie opowiedzieć całej fabuły, pominęłam wiele wątków a to dlatego ponieważ uwielbiam mówić o pięknych powieściach. Pani Katarzyna Michalak posługuje się prostym, zrozumiałym językiem. Pozostawia czytelnikom wielkie pole do popisu z wyobraźnią. Jej opisy miejsc są bajeczne. 

Zakochałam się, a Ty?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…

"Słodkie życie" Krystyna Mirek Przed Premierą...

Sylwetki Krystyny Mirek nie trzeba już specjalnie przybliżać. Zdobyła bowiem już dawno serca całej rzeszy czytelniczek. Jej powieści charakteryzują się ogromną dawką dobrych emocji, które zakorzeniają się w sercu na długo. W historiach, które wychodzą spod jej pióra czuć jej maksymalne oddanie, precyzyjność zupełnie tak jakby wyszywała piękny obraz. Sięga po to co najważniejsze w życiu czyli miłość, dodaje szarą prozę codzienności by zaraz rozjaśnić ją pięknymi tęczowymi kolorami, które wychodzą wtedy gdy pozbędziemy się strachu a zaczniemy żyć pełnią, jak mówią słowa ostatnio znanej piosenki "Zacznij na sto, nie na pięć procent żyć". 
Trzydziestoletnia Kornelia wciąż mieszka w rodzinnym domu. W swoim małym pokoju chowa nie tylko słodycze ale także wszystkie smutki oraz łzy, a tych wciąż przybywa. Kobieta piastuje stanowisko nauczycielki fizyki i ... jest nieszczęśliwa. Nie akceptuje siebie przez tuszę, z którą od najmłodszych lat stara się walczyć matka Kornelii. Wpajano jej…