Przejdź do głównej zawartości

"Po nitce do szczęścia" Karolina Wilczyńska

Kolejny tom serii pt. "Stacja Jagodno" fascynuje i bezsprzecznie intryguje już od pierwszych stron. Karolina Wilczyńska ani myśli obniżać lotów, wręcz przeciwnie. Kreuje mądrych bohaterów gotowych na każde poświęcenie dla drugiego człowieka. Snuje opowieść w sposób tak ciekawy, że nie sposób nie zastanawiać się, w którą stronę pobiegną losy postaci. Z lekkością wplata w fabułę ciepło i serdeczność. Jej książki idealnie nadają się do tego, by zabrać je na wakacyjne wojaże. To publikacje nasycone pozytywnymi emocjami, gdzie dobro zwycięża zło. Sprawiają, że codzienność staje się piękniejsza. Cudne i wyjątkowe okładki cieszą oko, a treść napawa duszę samymi dobrymi uczuciami. 
 Na Borowej czas upływa spokojnie. W białym domku zawsze jest dobry moment na herbatę i serdeczną, podnoszącą na duchu rozmowę. Tamara już zdążyła się o tym przekonać nie jednokrotnie. Teraz pora na innych. Małgorzata jest osobą, którą wszyscy postrzegają jako szczęśliwą. Ekskluzywny dom, mnóstwo wolnego czasu i męża piastującego stanowisko wójta. To właśnie posiada. Dla wielu jest to nie do osiągnięcia. Wiodą życie, gdzie bieda jest na porządku dziennym a każdy zakup należy kilka razy przemyśleć, czy rzeczywiście jest niezbędny. Małgorzata chętnie oddałaby bogactwo jakim jest otoczona. Chciałaby zobaczyć w oczach męża miłość. Obok tych wątków poznajemy dalsze losy dystyngowanych hrabinek, Tamary i Marysi, Ewy oraz Marzeny. Koleżanka Tamary to charakterna osoba. Nie ma w zwyczaju owijać w bawełnę, śmiało mówi to, co myśli. W jej konfrontacji z przystojnym Janem będzie wrzało, polecą iskry. Dzięki temu, że autorka zdecydowała się wgłębić w życie Marzeny, książka stała się jeszcze bardziej wyrazista. 
 Niezwykle cieszy mnie fakt, że po zakończeniu jednej części od razu mogę wziąć drugą. Nie muszę czekać na premierę. Choć taki stan rzeczy nie potrwa już długo bowiem aktualnie czytam "Serce z bibuły" a po nim mam tylko "Życie jak malowane". Później będzie oczekiwanie na wrzesień... 
 Jestem szczęśliwa w Jagodnie, a Ty?

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…