Przejdź do głównej zawartości

"Tajemnica zamku" Krystyna Mirek

Kobiety zakochane w twórczości Krystyny Mirek zostały przyzwyczajone do powieści obyczajowych, których fabuła ma miejsce w XIX wieku, często w naszym kraju. Z przyjemnością sięgają po kolejne pozycje tej pisarki, gdyż wiedzą, że można czytać je w ciemno, nie wiedząc o czym są. Krystynę Mirek cechuje przytulny, plastyczny i przyjazny styl. Jej dzieła są pełne słońca, ciepła. Bohaterowie wyraziści, odważnie kroczący przez życie, stawiający czoła przeciwnościom losu. Nie sposób nie zakochać się w twórczości tejże autorki. Jednak w 2017 roku pisarka postanowiła zaskoczyć i oderwać się na kilka chwil od rzeczywistości, jaką przychodzi nam obserwować każdego dnia.

Przystojny, zamożny Aleksander jest panem na zamku Cantendorfów. Posiada wszystko, o czym można marzyć ale nie wszystko układa się tak, jakby sobie tego życzył. Kolejna, czwarta żona, odchodzi z tego świata w takich samych tajemniczych okolicznościach, jak pozostałe. Plotki na ten temat wychodzą niczym grzyby po deszczu. Każdy podejrzewa, że to hrabia pozbawia swe małżonki życia. Sąsiedzi zastanawiają się również czy przedłużająca się wizyta Isabelle nie ma z sprawą śmierci żon Aleksandra nic wspólnego. Żadna z kobiet, która spędziła przy boku przystojnego hrabiego czas, nie dała mu dziedzica. Teraz, kiedy został sam, panika ogarnęła wszystkich, którzy pod swoim dachem mają niezamężne córki. Na pewno lada chwila zacznie rozglądać się za następną żoną. Ojcowie pragną bezpieczeństwa swych dzieci ale majątek kusi... zwłaszcza zmagającą się z kłopotami rodzinę Milton. 

Kate i Amelia Milton to panny na wydaniu. Amelia, zakochana z wzajemnością w Alfredzie, planuje ślub w czasie kiedy jej siostra nie myśli wcale o małżeństwie. Matka dziewcząt marzy, by Amelia poślubiła hrabiego Aleksandra i czyni wszystko, aby to stało się możliwe. Jednak los postanawia pokrzyżować plany pani Milton...  

"Tajemnica zamku"jest pierwszą częścią sagi Cantendorfów. Akcja książki nie jest włożona w sztywne ramy czasowe. Wiemy na pewno, że nie dzieje się ona współcześnie.  To opowieść całkowicie inna. Wyjątkowa. Świetnie napisana stylem, jaki znamy z poprzednich powieści Krystyny Mirek. Trzeba przyznać, że autorka postawiła wysoko poprzeczkę i stanęła na wysokości zadania. Książkę czyta się z oooogromną! przyjemnością, niesamowicie szybko a później pozostaje smutek, że to koniec. Tajemnice, sekrety, miłość, intrygi, niepewność wszystko to ma miejsce w przepięknych zapierających dech w piersiach wnętrzach zamku, który przeraża... Czas spędzony z "Tajemnicą zamku" był cudowny. Dobrze, że następny tom lada moment!

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Edipresse Książki.

Komentarze

  1. Nigdy nie pasjonowałam sie twórczością Pani Mitek, na nigdy nie przeczytałam ani jednej powieści . Jednak jako fanka literatury historycznej zapewne sięgnę po ten tytuł :) szczególnie, ze uwilbiam tajemnice ;) Blog dodaje do obserwowanych i czekam na kolejne inspiracje . Zapraszam rownież do mnie na nieco mroczniejsze tematy .
    Pozdrawiam

    Czytankanadobranoc.blogspot.ie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…

"Słodkie życie" Krystyna Mirek Przed Premierą...

Sylwetki Krystyny Mirek nie trzeba już specjalnie przybliżać. Zdobyła bowiem już dawno serca całej rzeszy czytelniczek. Jej powieści charakteryzują się ogromną dawką dobrych emocji, które zakorzeniają się w sercu na długo. W historiach, które wychodzą spod jej pióra czuć jej maksymalne oddanie, precyzyjność zupełnie tak jakby wyszywała piękny obraz. Sięga po to co najważniejsze w życiu czyli miłość, dodaje szarą prozę codzienności by zaraz rozjaśnić ją pięknymi tęczowymi kolorami, które wychodzą wtedy gdy pozbędziemy się strachu a zaczniemy żyć pełnią, jak mówią słowa ostatnio znanej piosenki "Zacznij na sto, nie na pięć procent żyć". 
Trzydziestoletnia Kornelia wciąż mieszka w rodzinnym domu. W swoim małym pokoju chowa nie tylko słodycze ale także wszystkie smutki oraz łzy, a tych wciąż przybywa. Kobieta piastuje stanowisko nauczycielki fizyki i ... jest nieszczęśliwa. Nie akceptuje siebie przez tuszę, z którą od najmłodszych lat stara się walczyć matka Kornelii. Wpajano jej…