Przejdź do głównej zawartości

"Zacisze Gosi" Katarzyna Michalak

 
 Wydawnictwo: Znak
Premiera: 21.05.2014
Numer wydania: I
Liczba stron: 304
ISBN:  14625220
Język oryginału: polski"Zacisze Gosi" to, jak już pewnie wiecie, kontynuacja "Ogrodu Kamili". 

Małgorzacie Bielskiej nie było łatwo w życiu. Najpierw, w młodości, straciła rodziców a później, gdy była szczęśliwą, żoną oczekującą narodzin upragnionego dziecka, los zadrwił z niej i wszystko odebrał. Od tamtego czasu jest sama, zamknięta w swoim pięknym domu, który wielu ludziom przypomina grobowiec. Kobieta boi się hałasu, ludzi a najbardziej burzy. Na ulicy Leśnych Dzwonków odnalazła spokój. Tam też poznała Kamilę Nowodworską i krok po kroku, bardzo powoli uczy się ufać. Do tej pory były we dwie, teraz dołącza do nich Julia Stern, spragniona ciepła, czułości i domu. Nie ważne czy będzie to piękny budynek, najważniejsze jest to, żeby był to taki azyl, w którym będzie dzielić swoje smutki  i radości z mężem i córką. Czy w Milanówku będzie to możliwe? 

Łukasz Hardy po wypadku wrócił do formy, mężczyzna jest zdrowy z jednym tylko, lecz jakże ważnym wyjątkiem, stracił wzrok, za sprawą Jakuba wyjeżdża do Szwajcarii: "jeśli cud, to tylko tam". Lecz co będzie, kiedy nie zdarzy się cud? Czy Łukasz będzie potrafił się z tym faktem pogodzić? czy jego związek z Kamilą, nad którym zawisły czarne chmury przetrzyma rozłąkę i trudne chwile?  Prawdziwa miłość trwa przecież nie tylko w te piękne dni, kiedy wszystko jest łatwe... czy więc ich uczucie przetrwa? 

Jest jeszcze Jakub i zdumiewające fakty o nim. Gdy je czytamy, oczy otwieramy szerzej! Takich zwrotów akcji z nim w roli głównej... no po prostu. Ogromny plus dla pani Katarzyny, że aż tak potrafi zaskoczyć. Super. 

Emocje, emocje, emocje. To słowo najlepiej pasuje do tej książki. Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam :) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kropla zazdrości, morze miłości" Natalia Sońska PREMIEROWO

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...
Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci nie zwracają się do n…

"Obudź się Kopciuszku" Natalia Sońska PRZEDPREMIEROWO

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Osnuty śniegiem krajobraz niewątpliwie należy do plusów zimy, lecz oblodzone chodniki już nie nastawiają nas optymistycznie. Upalne lato również zbiera grono zwolenników, znajdą się także zimoluby, które będą z niecierpliwością oczekiwać zimy. Z wiosną i jesienią jest podobnie... Jeżeli tę recenzję czytają zakochani w lecie, ostrym, mocnym słońcu, może czas odczarować trochę zimę? I zaprzyjaźnić się z nią? Podarować jej szansę? Dostrzec w niej uroki, których dotychczas nie widzieliśmy, bądź widzieć nie chcieliśmy. Jedno jest pewne! z najnowszą książką Natalii Sońskiej nie tylko polubicie zimę, spojrzycie na nią przychylniejszym okiem! Zapragniecie jej natychmiastowo! Ponieważ z tą porą roku nie musi łączyć się tylko śnieg, przeszkadzające zaspy, kilkustopniowy mróz. Przekonajmy się, że zimą mogą dziać się Cuda, właśnie przez gigantyczne C.

Znana nam już z dwóch pięknych powieści młoda Autorka powraca z publikacją "Obudź się Kopciuszku"…