Przejdź do głównej zawartości

"Zacisze Gosi" Katarzyna Michalak

 
 Wydawnictwo: Znak
Premiera: 21.05.2014
Numer wydania: I
Liczba stron: 304
ISBN:  14625220
Język oryginału: polski"Zacisze Gosi" to, jak już pewnie wiecie, kontynuacja "Ogrodu Kamili". 

Małgorzacie Bielskiej nie było łatwo w życiu. Najpierw, w młodości, straciła rodziców a później, gdy była szczęśliwą, żoną oczekującą narodzin upragnionego dziecka, los zadrwił z niej i wszystko odebrał. Od tamtego czasu jest sama, zamknięta w swoim pięknym domu, który wielu ludziom przypomina grobowiec. Kobieta boi się hałasu, ludzi a najbardziej burzy. Na ulicy Leśnych Dzwonków odnalazła spokój. Tam też poznała Kamilę Nowodworską i krok po kroku, bardzo powoli uczy się ufać. Do tej pory były we dwie, teraz dołącza do nich Julia Stern, spragniona ciepła, czułości i domu. Nie ważne czy będzie to piękny budynek, najważniejsze jest to, żeby był to taki azyl, w którym będzie dzielić swoje smutki  i radości z mężem i córką. Czy w Milanówku będzie to możliwe? 

Łukasz Hardy po wypadku wrócił do formy, mężczyzna jest zdrowy z jednym tylko, lecz jakże ważnym wyjątkiem, stracił wzrok, za sprawą Jakuba wyjeżdża do Szwajcarii: "jeśli cud, to tylko tam". Lecz co będzie, kiedy nie zdarzy się cud? Czy Łukasz będzie potrafił się z tym faktem pogodzić? czy jego związek z Kamilą, nad którym zawisły czarne chmury przetrzyma rozłąkę i trudne chwile?  Prawdziwa miłość trwa przecież nie tylko w te piękne dni, kiedy wszystko jest łatwe... czy więc ich uczucie przetrwa? 

Jest jeszcze Jakub i zdumiewające fakty o nim. Gdy je czytamy, oczy otwieramy szerzej! Takich zwrotów akcji z nim w roli głównej... no po prostu. Ogromny plus dla pani Katarzyny, że aż tak potrafi zaskoczyć. Super. 

Emocje, emocje, emocje. To słowo najlepiej pasuje do tej książki. Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam :) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…