Przejdź do głównej zawartości

Plany czytelnicze.

Jak widać, książka jest tym co lubię najbardziej. Jest moją ucieczką w świat, w którym nie mam żadnych fizycznych ograniczeń; po prostu biorę książkę i znikam. Jest największym hobby. Uwielbiam buszować po księgarni wyławiając nowe tytuły, chociaż najczęściej przychodzę z listą lektur do zdobycia - jest szybciej. :) 

Do końca roku pozostało mało czasu a u mnie, jak zwykle, dużo książek na półce czekających na przeczytanie a i tych do kupienia nie mniej. Chciałabym spisać powieści, o których niedługo napiszę postaram się zrobić to w kolejności lecz pomiędzy może się coś wstrzelić :)

"Ty jesteś moje imię" Katarzyna Zyskowska - Ignaciak (to już może i w tym tygodniu). "Przyjaciele na zawsze" Danielle Steel. 
"Hoppeless" Collen Hoover. 
"Bezdomna" Katarzyna Michalak.
"Cicha 5" Katarzyna Bonda, Małgorzata Kalicińska, Katarzyna Michalak, Krystyna Mirek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz.
"Podarunek" Krystyna Mirek.
"Nadzieja" Katarzyna Michalak.
"Cyrk Nocy" Erin Morgenstern. 
"Aleja Bzów" Aleksandra Tyl.
"Szczęście pachnie bzem" Aleksandra Tyl.
"Przepis na szczęście" Katarzyna Michalak.
"Kawiarenka pod różą" Katarzyna Michalak
"7 razy dziś" Lauren Oliver.
"Słodkich snów Anno" Joanna Opiat - Bojarska.
"Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich. 
"Hotel słodko - gorzkich wspomnień" Jamie Ford. 
"Sklepik z marzeniami" Stephen King. 
"Rok w Poziomce" Katarzyna Michalak. 
"Powrót do Poziomki" Katarzyna Michalak. 
"Wiśniowy Dworek" Katarzyna Michalak. 

I tak  dalej... i tak dalej... :) 

Ciąg Dalszy Nastąpi Na pewno :) 


Jeśli czytaliście którąś z wyżej wymienionych pozycji, napiszcie co o niej sądzicie.

Komentarze

  1. "Sklepik z marzeniami" czytalam i polecam. Ciekawa pozycja :) choć momentami może Ci się dłużyc.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno przeczytam :) dziękuję, że podzieliłaś się ze mną swoją opinią. Bardzo mi miło :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…