Przejdź do głównej zawartości

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadążyć, nie ma innej opcji. To, że fabuła obsadzona jest w Krakowie od razu rozbudza moje zainteresowanie. Fakt, iż akcja dzieje się w przeszłości, tym bardziej cieszy. Nic tylko czytać a teraz pisać dla Was opinię! 

 Na pierwszy plan delikatnie wysuwa się Klima. Swoją przyszłość pragnie związać z fotografią. Staje się to możliwe za sprawą wyjazdu za granicę, który organizuje dla niej jeden z bliskich jej osób. W Krakowie nie miała szansy nauczyć się tego zawodu, chociaż pracowała w zakładzie fotograficznym. Przed dziewczyną wiele trudnych i zaskakujących chwil, wyboistych dróg. Wokół niej na szczęście są kochający ludzie, gotowi wyciągnąć pomocną dłoń. U nich również bardzo dużo się dzieje. 

Gdybym miała opowiadać pokrótce chociaż o każdej postaci występującej w książce, uwierzcie, nie chcielibyście tego czytać... "Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" to jeszcze grubsza od swojej poprzedniczki, pełna intrygujących zwrotów pozycja, od której oderwać się można tylko wtedy, gdy przeczytane zostanie ostatnie słowo.  Piękna historia, gdzie nie ma miejsca na przypadkową osobę, zdarzenie, które nie wniosłoby czegoś do życia postaci. To w końcu fenomenalnie skrojona powieść oddająca wszystko to, czego z takim uporem poszukuję w książkach. Katarzyna Majgier wykonała kawał świetnej roboty i teraz może oczekiwać tylko pozytywnego odzewu. Wielkie ukłony dla autorki! Czekam na więcej! 

Księgarni Pan Tomasz serdecznie dziękuję za egzemplarz. 

www.pantomasz.pl

Komentarze

  1. Czytałam obie książki "Kuchennymi drzwiami" i zgadzam się z Tobą, że warto je przeczytać.
    Pozdrawiam
    www.czytamdlaprzyjemnosci.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą" Agnieszka Krawczyk.

Jest, nareszcie jest początek kolejnej serii popularnej krakowskiej pisarki, którą pokochało tysiące czytelniczych serc. Oto „Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą” obiecuje piękną podróż po Krakowie, mieście, gdzie jest kilka, kilkanaście zapierających dech w piersiach miejsc, w których czas jakby się zatrzymał lub płynie zupełnie inaczej. Teraz przychodzi Agnieszka Krawczyk ze swoją sagą i roztacza przed nami wyjątkowy obraz swojego Krakowa. Dodaje urocze malownicze uliczki, snuje marzenia o mydlarni... Jeśli ktoś dotychczas nie miał sposobności, by poznać miasto królów, po lekturze niniejszej pozycji wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane i nie pozostanie nic innego, tylko wizyta w Krakowie.
Młoda, samotnie wychowująca urocze bliźnięta, Zuzanna Lorenc wprowadzając się do mieszkania przy ulicy Gwieździstej, rozpoczyna nowy etap życia. Szybko odkrywa, że jej sąsiedzi to osoby bardzo wyjątkowe, ciekawe i nietuzinkowe. Kobiety noszące nietypowe dla dzisiejszych czasów imiona zaczerpnięte z d…