Przejdź do głównej zawartości

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadążyć, nie ma innej opcji. To, że fabuła obsadzona jest w Krakowie od razu rozbudza moje zainteresowanie. Fakt, iż akcja dzieje się w przeszłości, tym bardziej cieszy. Nic tylko czytać a teraz pisać dla Was opinię! 

 Na pierwszy plan delikatnie wysuwa się Klima. Swoją przyszłość pragnie związać z fotografią. Staje się to możliwe za sprawą wyjazdu za granicę, który organizuje dla niej jeden z bliskich jej osób. W Krakowie nie miała szansy nauczyć się tego zawodu, chociaż pracowała w zakładzie fotograficznym. Przed dziewczyną wiele trudnych i zaskakujących chwil, wyboistych dróg. Wokół niej na szczęście są kochający ludzie, gotowi wyciągnąć pomocną dłoń. U nich również bardzo dużo się dzieje. 

Gdybym miała opowiadać pokrótce chociaż o każdej postaci występującej w książce, uwierzcie, nie chcielibyście tego czytać... "Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" to jeszcze grubsza od swojej poprzedniczki, pełna intrygujących zwrotów pozycja, od której oderwać się można tylko wtedy, gdy przeczytane zostanie ostatnie słowo.  Piękna historia, gdzie nie ma miejsca na przypadkową osobę, zdarzenie, które nie wniosłoby czegoś do życia postaci. To w końcu fenomenalnie skrojona powieść oddająca wszystko to, czego z takim uporem poszukuję w książkach. Katarzyna Majgier wykonała kawał świetnej roboty i teraz może oczekiwać tylko pozytywnego odzewu. Wielkie ukłony dla autorki! Czekam na więcej! 

Księgarni Pan Tomasz serdecznie dziękuję za egzemplarz. 

www.pantomasz.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Słodkie życie" Krystyna Mirek Przed Premierą...

Sylwetki Krystyny Mirek nie trzeba już specjalnie przybliżać. Zdobyła bowiem już dawno serca całej rzeszy czytelniczek. Jej powieści charakteryzują się ogromną dawką dobrych emocji, które zakorzeniają się w sercu na długo. W historiach, które wychodzą spod jej pióra czuć jej maksymalne oddanie, precyzyjność zupełnie tak jakby wyszywała piękny obraz. Sięga po to co najważniejsze w życiu czyli miłość, dodaje szarą prozę codzienności by zaraz rozjaśnić ją pięknymi tęczowymi kolorami, które wychodzą wtedy gdy pozbędziemy się strachu a zaczniemy żyć pełnią, jak mówią słowa ostatnio znanej piosenki "Zacznij na sto, nie na pięć procent żyć". 
Trzydziestoletnia Kornelia wciąż mieszka w rodzinnym domu. W swoim małym pokoju chowa nie tylko słodycze ale także wszystkie smutki oraz łzy, a tych wciąż przybywa. Kobieta piastuje stanowisko nauczycielki fizyki i ... jest nieszczęśliwa. Nie akceptuje siebie przez tuszę, z którą od najmłodszych lat stara się walczyć matka Kornelii. Wpajano jej…