Przejdź do głównej zawartości

"Kocha, lubi, szpieguje" Joanna Szarańska

Świat staje się piękniejszy dzięki takim książkom jak "Kocha, lubi, szpieguje" J. Szarańskiej. Nie rzadko codzienność nas przytłacza, powoduje, że z niechęcią spoglądamy w przyszłość, zakładając, iż nic nas tam ciekawego nie spotka, skoro teraźniejszość wygląda tak jak wygląda to następne dni też mogą rysować się podobnie . Gdy taki stan zagości w sercach, warto skierować swoje kroki do księgarni i wybrać lekką, zabawną powieść, która będzie w stanie odciągnąć nas od smutków, poprawić nastrój. 

Niezwykłe losy Kaliny po raz drugi doprowadzają czytelnika do bólu brzucha z powodu ciągłego śmiechu. Ta dziewczyna ma niebywały dar do ściągania na siebie kłopotów, z których wyciągają ją najbliżsi. Chciałabym mieć taką przyjaciółkę, ponieważ prócz zabawnych historii w jakie się wplątuje, w jej sercu kryje się dobro, którym chętnie obdarza spotkanych ludzi.  Z Kaliną nuda nie straszna! Druga część sagi Kalina w Malinach obfituje w rozbrajające sytuacje, dzięki temu czytelnik podąża przez książkę w ekspresowym tempie z uśmiechem na ustach. 

Oto moi drodzy czytelnicy przed Kaliną Radecką maluje się piękny, wolny weekend. Marek wyjeżdża w sprawach służbowych pozostawiając ukochaną, która planuje sielankowe dni. W głowie każdego, kto zna główną bohaterkę, w tym momencie zaświeci się lampka. "Co? spokojny weekend? to przecież nie możliwe!". Fakt. W przypadku Kaliny ten plan nie może dojść do skutku i tak w istocie się dzieje. Jolka - kobieta, która bezpardonowo zawładnęła sercem (i nie tylko..) narzeczonego Radeckiej, nagle podrzuca jej swoje dziecko. Natalka to rozkoszna ulubienica Kaliny. Dziewczyna ma otoczyć ją opieką, ponieważ Jola koniecznie musi wyjechać bez córki do SPA. Ciężko oczekiwać po głównej bohaterce entuzjazmu i niepohamowanej radości. To miał być samotny, pełen przyjemności weekend! Ale jeśli tak...

Kalina wyrusza w pościg za dawną przyjaciółką do Kamionek. Chce zwrócić jej dziecko. To tam temperamentna Jola miała spędzać czas. Jednak okazuje się, że nie przekroczyła progu SPA Kamienny Krąg. Zrozpaczona Radecka za namową przyjaciół zostaje na kilka dni w Kamionkach, lecz prędko zacznie tego żałować...

Przygody opisane przez Asię Szarańską po raz kolejny zasługują na na prawdę wysokie miejsca w notowaniach bestsellerów. Ta pisarka ma dopiero nieograniczoną wyobraźnię! Tworzy ciepłe, pełne słońca powieści dla kobiet, w których kryminalne zagadki przeplatają się z miłosnymi uniesieniami. Rewelacyjny pomysł na zamknięcie w jednej książce dwóch gatunków szybko zdobył moje serce. Lekturę czyta się szybko, łatwo i przyjemnie a radość, jaką z niej czerpiemy zapada głęboko i pozostaje na na prawdę długi okres czasu. 

Jeśli nie poznaliście jeszcze Kaliny, serdecznie zachęcam, aby dać jej szansę, gdyż jest niesamowicie pozytywną osobą, która, chociaż czasami nieporadna to zawsze wyjątkowa. 

Powieści o pannie Radeckiej najlepiej czytać w następującej kolejności:

Część I: "I że ci nie odpuszczę"
Część II: "Kocha, lubi, szpieguje"
Część III: "Nic dwa razy się nie zdarzy"

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…