Przejdź do głównej zawartości

"Cena szczęścia" Krystyna Mirek

Krystyna Mirek to jedna z tych pisarek, po których książki sięgam w ciemno. Jeśli na rynku wydawniczym pojawia się nowy tytuł, muszę go mieć. Już dawno stwierdziłam, że nigdy się na tych lekturach nie zawiodę. "Cena szczęścia" jest drugą częścią wspaniałej trylogii o rodzie Cantendorfów. Po raz kolejny odwiedzamy czarujący zamek oraz jego wyrazistych mieszkańców. Hrabiego, gospodynię, która odgrywa tutaj znacznie ważniejszą rolę oraz Isabelle. Oprócz tychże bohaterów serdecznie witamy na scenie również Kate, Amelię i ich rodziców. Nie może również zabraknąć Alice, mrocznej choć niebywale pomocnej postaci. 

W imponujących komnatach miały miejsce różne zdarzenia. Jedne przyprawiające o uśmiech, inne o drżenie serca... jedno jest pewne. Kryje się tutaj jakiś sekret. Gdyby wszystko było w porządku, hrabia Aleksander już dawno byłby szczęśliwym małżonkiem oraz ojcem. Jednak, jak wiedzą wszyscy, którzy czytali część pierwszą, tak się nie dzieje. W miasteczku zaczyna huczeć od plotek. "Hrabia się żeni". Kolejną wybranką jego serca okazuje się Kate. Prosta, zwyczajna dziewczyna zdecydowanie niżej usytuowana, według wielu nie godna tak zacnego wyróżnienia. Jednak serce nie sługa. Panna Milton jest pierwszą kobietą, która nie patrzy na majątek wybranka. Dla niej liczy się to, jakim człowiekiem jest Aleksander. Coś zgoła innego niż hrabia doświadczał dotychczas. Mężczyzna po raz pierwszy zaczyna rozumieć co tak na prawdę oznacza słowo "miłość". Aż żal burzyć tą piękną sielankę, w której pełno romantycznych uniesień, potajemnych, przyprawiających o szybsze bicie serca schadzek, skradzionych naprędce pocałunków, przelotnych muśnięć dłoni...
ale autorka postanowiła, że w życiu jej postaci nie może być lekko, a na spokojny byt jeszcze przyjdzie odpowiednia pora. Isabelle przepełnia złość na samą myśl o uroczych spojrzeniach, jakie na pewno Aleksander wymienia z Kate. Postanawia zawalczyć o pozycję na zamku i to w taki sposób, aby nie było to chwilowe, lecz kiedy już stawia kroki ku spełnieniu swego marzenia, zaczyna dostrzegać, iż to pragnienie może nie przynieść jej szczęścia. Cóż począć w momencie, kiedy koło ruszyło? Czy samolubna, egoistyczna Isabelle w porę zrozumie, że... warto obrać inny kurs i pozwolić innym oraz sobie na prawdziwą radość?

Alice potrzebuje Kate do spełnienia marzenia, o którym nikomu nigdy nie wspominała. Czy dziewczyna zdoła pomóc kobiecie i co z tego wyniknie? 

Kolejna książka Krystyny Mirek to czysta rozkosz dla duszy. Piękna zielona okładka to początek... zaglądając do środka odnajdujemy cudownie wykreowane dalsze losy ulubionych bohaterów. Kibicujemy Kate, nie zgadzamy się z postępowaniem Isabelle. Mnóstwo, mnóstwo, mnóstwo emocji. Pewnie się powtarzam ale cóż tutaj innego powiedzieć. Po prostu z każdą kolejną powieścią coraz mocniej jestem zauroczona twórczością Krystyny Mirek... :) 

Czytajcie! Nie zawiedziecie się! 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…