Przejdź do głównej zawartości

"Anioł do wynajęcia" Magdalena Kordel

Ta książka przypomina o tym, że cuda dzieją się na prawdę.Z książkami Magdaleny Kordel wiąże się wiele pięknych wspomnień. Kiedy skończyłam czytać "Malownicze. Wymarzony dom", wiedziałam, że moja przygoda z jej twórczością to już na stałe. Przepiękny, lekki, przyjazny czytelniczce styl, jakim się posługuje, kusi, wabi i nie można się oprzeć, aby nie przeczytać kolejnej jej powieści. Z największą przyjemnością wzięłam do ręki "Anioła do wynajęcia" po czym odpłynęłam od pierwszych słów powieści.
Michalina jest na świecie sama. Babcia, która była dla niej wszystkim, odeszła. Wprawdzie jest jeszcze ojciec, lecz on nie oferuje córce takiego wsparcia, jakiego potrzebuje dziewczyna. Jego druga żona to bardzo zaborcza osoba, skutecznie odsunęła go od dawnego życia.  Powieść rozpoczyna się od początku wędrówki Michaliny. Dokąd zmierza? Sama tego nie wie. Jest jedynie świadoma tego, że musi dbać nie tylko o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Na swojej drodze spotyka wiele życzliwych osób, które są gotowe wyciągnąć w jej kierunku pomocną dłoń. Musi zmagać się z wieloma przeciwnościami losu, a my, czytelnicy, czynimy to wraz z nią. Przeżywamy porażki, wątpliwości dziewczyn, zastanawiamy się dokąd doprowadzi ją droga jaką obrała. Przed naszymi oczyma rozgrywa się cała gama najróżniejszych zdarzeń. Począwszy od tych złych skończywszy na dobrych. Doskonale przecież znamy powiedzenie: "Po każdej burzy wychodzi słońce". Tak dzieje się zarówno w naszym życiu, jak i w życiu bohaterów. 
Gabrysia na samotność nie musi narzekać. Jest właścicielką kwiaciarni, szczęśliwą żoną, matką i babcią. Tworzy zapierające dech w piersiach kompozycje, dzięki czemu kłopoty finansowe omijają jej biznes. Kiedy na zewnątrz panują ujemne temperatury, przed kwiaciarnią pojawia się piecyk, przy którym zmarznięci przechodnie przystają i łapczywie lgną do ciepła. Pewnego  dnia zatrzymuje się przy nim Michalina i nie przypuszczając nawet, że za chwilę, za kilka minut cuda zawładną jej życiem, z błogością w sercu łapie wydobywające się z piecyka ciepło. Zaintrygowana ubraną w lekką kurtkę oraz trampki
dziewczyną, Gabriela wychodzi na przeciw Michalinie... Już po raz kolejny Magda zaprosiła mnie do Malowniczego. Na przyjęcie zaproszenia nie musiała długo czekać, bowiem jej książki czytałam, czytam i czytać będę z samą przyjemnością. Jest to następna książka w jej dorobku, w której znajdziemy wszystko to, z czego słynie Magda, czyli błyskotliwy humor, ujmujące przedstawienie rzeczywistości, świetnie wykreowani, autentyczni bohaterowie. "Anioł do wynajęcia" to tytuł idealny w każdym calu. Już od pierwszych słów zostałam wciągnięta bez reszty. Na pozór jest to publikacja odrębna od poprzednich, lecz jak dowiadujemy się pod koniec lektury, Magda nie zapomniała o Malowniczym i postanowiła uwzględnić go w nowej powieści. Okładka tej powieści została dobrana adekwatnie do treści, cieszy oko, zachęca, aby przeczytać treść, jaką skrywa.  Dzieła Magdaleny Kordel emanują blaskiem, który ona sama nosi w sobie, w sercu. Swoje optymistyczne podejście do świata, uśmiech potrafi przelać na papier, dzięki czemu, my czytelniczki, bez problemu możemy poznać część jej duszy. "Anioł do wynajęcia" to kolejna cudowna powieść, po którą powinien sięgnąć każdy, kto uwielbia twórczość tej autorki ale także ten, kto jeszcze nie zna fenomenalnego talentu Magdaleny Kordel.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…