Przejdź do głównej zawartości

„Mój obrońca” Jodi Ellen Malpas


Miłość to najpiękniejsze uczucie, jakiego możemy doświadczyć na ziemi. Dzięki niej wznosimy się do nieba, mamy siłę do pokonywania życiowych przeszkód, lecz przez nią również często cierpimy zwłaszcza w okresie dorastania, kiedy obieramy obiekt westchnień, który nie zasługuje na naszą miłość, ale także w dorosłości, gdy partner opuszcza, odchodzi. Kiedy kochamy, pragniemy dobra ukochanej osoby, jej bezpieczeństwa. Miłość jest związana również z namiętnością. Nie bez powodu także mówi się, że miłość to przyjaźń doprawiona cielesnością. Rzeczywistość w jaką weszłam za sprawą tejże lektury, nie spotkała się z pozytywnym odbiorem. Uważam, że jest to książka łatwa, lekka i nic nie wnosząca do życia czytelnika. Tani romanso-erotyk ze zdecydowanie silniejszym naciskiem na to drugie.

Camille to, mogłoby się wydawać, rozkapryszona córka bogatego taty. Ale pozory mylą. Szybko zorientujemy się, że dziewczyna pragnie wolności... niestety, nie jest jej to dane. Życie, jakie wiedzie, na wysokim poziomie spotyka się nie tylko z wygodą, ale także z pogróżkami, tajemniczymi listami nie koniecznie sympatycznymi. Kiedy ojciec głównej bohaterki, bez jej zgody, wynajmuje ochronę, aby córka była bezpieczna, Camille wpada w furię. Przystojny, inteligentny, ostry, stanowczy Jake to niesamowicie smakowity kąsek dla każdej kobiety. Mężczyzna profesjonalnie podchodzi do swojego zadania i chroni Cami m.in. przed jej byłym partnerem. Gdy swoje kroki stawia wszędzie tam, gdzie jego podopieczna, ta denerwuje się, co ciężko jest ukryć. Początkowa niechęć przyszłej modelki do swojego obrońcy stopniowo umyka w zapomnienie i pojawia się problem, ponieważ na miejsce po antypatii usadawia się... miłość.

Jak na taki rozwój wypadków zareaguje pracodawca Jake'a? Czy ochroniarz zdobędzie się na odwagę i wyjawi swej ukochanej prawdę o swojej mrocznej przeszłości? W jaki sposób zareaguje Camille, kiedy dowie się, że była oszukiwana przez mężczyznę, którego pokochała?

Związek, jaki tworzy Jake i Camille, to relacja opierająca się przede wszystkim na zbliżeniach seksualnych, przyjemności cielesnej oraz pożądaniu. Bardzo bajkowe, wręcz nierealne opisy seksualne stanowią tutaj tak jakby podstawę, na której główni bohaterowie usiłują zbudować głębszą relację. Czy im się uda?

Przez całą lekturę czytelniczce towarzyszy niepokój o życie postaci. To można wyczuć od pierwszych stron. Ilustracja widniejąca na okładce może zmylić. Sugeruje ona bowiem lekką, przyjemną historię o miłości. Nie dajcie się zwieść. „Mój obrońca” to powieść dla miłośniczek literatury erotycznej, nie dla zakochanych w sympatycznych, łagodnych romansach. Popełniłam duży błąd sięgając po tę publikację. Męczyłam się z nią i czułam niesmak. Nigdy więcej nie zaglądnę już do książki, w której można znaleźć fabułę ociekającą erotyką. Książka jest mocno wyidealizowana, chwilami bardzo przesłodzona. Aż mdli. To taka huśtawka, w której nie mogłam się odnaleźć.

Komentarze

  1. Anonimowy1/30/2017

    Mówi się, że każda książka wcześniej czy później znajduje swoje grono odbiorców. Jest wiele czytelniczek gustujących w erotykach, ostatnimi czasy coraz więcej... Ja do nich nie należę, więc dziękuję za recenzję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ka czasami Lubie przeczytać dobry erotyk. Mój obrońca, już czeka na półce. Ciekawe czy podzielę Twoje zdanie ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…