Przejdź do głównej zawartości

"Kiedy pada deszcz" Lisa De Jong

Każdy z nas ma problemy. Każdy z nas czegoś się obawia. Musimy rozwiązywać nie raz bezustannie narastające kłopoty i zwalczać strach, choć to nie jest łatwe i przyjemne. Traumy, jakich doświadczyliśmy w dzieciństwie, nigdy w całości nie znikną. Będziemy pamiętać o krzywdach nam zadanych już zawsze. Pozostaje pytanie co z nimi zrobimy, w jaki sposób je potraktujemy. Czy wyciągniemy z trudnych sytuacji coś cennego dla przyszłego życia. Może w innych okolicznościach nie docenilibyśmy tego, co posiadamy?

W jej oczach był ideałem pod niemal każdym możliwym względem. Kochała go odkąd sięga pamięcią. Odkąd wie, czym jest miłość. Byli przyjaciółmi. Znali się jak łyse konie. Wszędzie chodzili razem. Gdzie on, tam i ona. Gdzie ona, tam i on by ją chronić przed złem czającym się na każdym kroku. Niestety los postanowił uderzyć wtedy, gdy poszła sama na ognisko, bez Beau. To właśnie wtedy wydarzyło się coś, co zburzyło cały jej świat. Po prostu rozsypał się na maleńkie kawałeczki. Serce dziewczyny biło tylko po to, by mogła żyć, choć ona sama nie widziała w niczym sensu. Życie nastolatki miało ułożyć się inaczej. Dziewczyna marzyła o innej egzystencji . Jednakże jedna chwila, jedno wyjście na ognisko w momencie przekreśliło wszystko na długi, długi czas. Poczucie winy odebrało jej radość z codzienności, sytuacja, która sprawiła, że przestała marzyć o Beau, wciąż stawała przed oczami, chcąc przypomnieć o sobie. Kiedy stwierdziła, że tym, co jej pozostało jest tylko praca... zjawił się on. Zwyczajny chłopak wkracza do zrujnowanego życia dziewczyny. Robi to pomimo jej oporów a może i niechęci. Nie poddaje się. Pragnie udowodnić, iż jest warta wszystkiego, co najlepsze. Postanawia sprawić, że znów ujrzy słońce, pomimo padającego deszczu.
 
Od tego momentu wszystko wskazuje na to, że będzie szczęśliwe zakończenie. Że serce czytelniczki nie ucierpi bardzo... 

"Kiedy pada deszcz" jest ujmującą powieścią dla kobiet. Historia w niej opisana skłania do refleksji, sprawia, że czytelniczka zaczyna doceniać swoje życie na nowo. Na pierwszy rzut oka można osądzić ją bardzo łatwo. Jako kolejną banalną opowieść o cukierkowej miłości. Jednak szybko porzucamy złudzenia i przekonujemy się, że powieść Lisy De Jong jest pełna mądrości. Pokazuje ona jak ulotne jest życie. Otwiera oczy na to, by je cenić każdego dnia. Z wielką radością przebrnęłam przez lekturę i chciałabym polecić ją każdej z Was. Wydawnictwo Filia w ubiegłym roku wypuściło kolejną wartą przeczytania książkę. Książkę, w której pojęcie bólu, opuszczenia, niezgody na rzeczywistość ale również miłości gotowej na wielkie poświęcenia, nie jest obce bohaterom. 
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…