Przejdź do głównej zawartości

"Kiedy pada deszcz" Lisa De Jong

Każdy z nas ma problemy. Każdy z nas czegoś się obawia. Musimy rozwiązywać nie raz bezustannie narastające kłopoty i zwalczać strach, choć to nie jest łatwe i przyjemne. Traumy, jakich doświadczyliśmy w dzieciństwie, nigdy w całości nie znikną. Będziemy pamiętać o krzywdach nam zadanych już zawsze. Pozostaje pytanie co z nimi zrobimy, w jaki sposób je potraktujemy. Czy wyciągniemy z trudnych sytuacji coś cennego dla przyszłego życia. Może w innych okolicznościach nie docenilibyśmy tego, co posiadamy?

W jej oczach był ideałem pod niemal każdym możliwym względem. Kochała go odkąd sięga pamięcią. Odkąd wie, czym jest miłość. Byli przyjaciółmi. Znali się jak łyse konie. Wszędzie chodzili razem. Gdzie on, tam i ona. Gdzie ona, tam i on by ją chronić przed złem czającym się na każdym kroku. Niestety los postanowił uderzyć wtedy, gdy poszła sama na ognisko, bez Beau. To właśnie wtedy wydarzyło się coś, co zburzyło cały jej świat. Po prostu rozsypał się na maleńkie kawałeczki. Serce dziewczyny biło tylko po to, by mogła żyć, choć ona sama nie widziała w niczym sensu. Życie nastolatki miało ułożyć się inaczej. Dziewczyna marzyła o innej egzystencji . Jednakże jedna chwila, jedno wyjście na ognisko w momencie przekreśliło wszystko na długi, długi czas. Poczucie winy odebrało jej radość z codzienności, sytuacja, która sprawiła, że przestała marzyć o Beau, wciąż stawała przed oczami, chcąc przypomnieć o sobie. Kiedy stwierdziła, że tym, co jej pozostało jest tylko praca... zjawił się on. Zwyczajny chłopak wkracza do zrujnowanego życia dziewczyny. Robi to pomimo jej oporów a może i niechęci. Nie poddaje się. Pragnie udowodnić, iż jest warta wszystkiego, co najlepsze. Postanawia sprawić, że znów ujrzy słońce, pomimo padającego deszczu.
 
Od tego momentu wszystko wskazuje na to, że będzie szczęśliwe zakończenie. Że serce czytelniczki nie ucierpi bardzo... 

"Kiedy pada deszcz" jest ujmującą powieścią dla kobiet. Historia w niej opisana skłania do refleksji, sprawia, że czytelniczka zaczyna doceniać swoje życie na nowo. Na pierwszy rzut oka można osądzić ją bardzo łatwo. Jako kolejną banalną opowieść o cukierkowej miłości. Jednak szybko porzucamy złudzenia i przekonujemy się, że powieść Lisy De Jong jest pełna mądrości. Pokazuje ona jak ulotne jest życie. Otwiera oczy na to, by je cenić każdego dnia. Z wielką radością przebrnęłam przez lekturę i chciałabym polecić ją każdej z Was. Wydawnictwo Filia w ubiegłym roku wypuściło kolejną wartą przeczytania książkę. Książkę, w której pojęcie bólu, opuszczenia, niezgody na rzeczywistość ale również miłości gotowej na wielkie poświęcenia, nie jest obce bohaterom. 
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kropla zazdrości, morze miłości" Natalia Sońska PREMIEROWO

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...
Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci nie zwracają się do n…

"Obudź się Kopciuszku" Natalia Sońska PRZEDPREMIEROWO

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Osnuty śniegiem krajobraz niewątpliwie należy do plusów zimy, lecz oblodzone chodniki już nie nastawiają nas optymistycznie. Upalne lato również zbiera grono zwolenników, znajdą się także zimoluby, które będą z niecierpliwością oczekiwać zimy. Z wiosną i jesienią jest podobnie... Jeżeli tę recenzję czytają zakochani w lecie, ostrym, mocnym słońcu, może czas odczarować trochę zimę? I zaprzyjaźnić się z nią? Podarować jej szansę? Dostrzec w niej uroki, których dotychczas nie widzieliśmy, bądź widzieć nie chcieliśmy. Jedno jest pewne! z najnowszą książką Natalii Sońskiej nie tylko polubicie zimę, spojrzycie na nią przychylniejszym okiem! Zapragniecie jej natychmiastowo! Ponieważ z tą porą roku nie musi łączyć się tylko śnieg, przeszkadzające zaspy, kilkustopniowy mróz. Przekonajmy się, że zimą mogą dziać się Cuda, właśnie przez gigantyczne C.

Znana nam już z dwóch pięknych powieści młoda Autorka powraca z publikacją "Obudź się Kopciuszku"…