Przejdź do głównej zawartości

"Jabłoniowy sad. Spełnione marzenia" Krystyna Mirek

Człowiek nie jest świadomy jaką siłę skrywa w sobie. Marzy o spełnieniu najskrytszych, zakopanych na dnie serca pragnień, jednak często nie ma odwagi, by wyciągnąć po nie dłoń, lub wykonać kilka kroków, które mogłyby zaprowadzić go do szczęśliwego życia. Obserwuje innych po cichu zazdroszcząc... 

Maryla, Julia i Gabrysia to główne bohaterki trzeciej, a tym samym ostatniej książki Krystyny Mirek z cyklu "Jabłoniowy sad". Czytelnicy zdążyli pokochać rodzinę Zagórskich, teraz, niestety, trzeba ich pożegnać i pozwolić, by ich historia toczyła się już bez widzów. Anielka jest szczęśliwa w odległej Warszawie. To właśnie tam, pośród nieustannego hałasu miasta, postanowiła dać szansę miłości a co za tym idzie równieższczęściu. Dla Gabrysi, Julii i Maryli jeszcze nie nadszedł czas życiowej stabilizacji. To, co wyniosły z rodzinnego domu, jest chęć stworzenia takiego samego związku, jaki tworzą Jan i Helena. Pragną również osiąść na stałe w swoim miejscu na ziemi. Odkąd Julia zdobyła się na odwagę i zerwała zaręczyny z Ksawerym, w jej codzienność wdarły się finansowo - zawodowe kłopoty. Przynosząca zyski przychodnia weterynaryjna byłego narzeczonego skutecznie przeciągnęła na swoją stronę wiernych, dotychczas, klientów Julii. Nieuchronnie nadchodzi więc czas, kiedy będzie trzeba schować dumę do kieszeni i albo poprosić o pomoc, albo ... zamknąć lecznicę. Zanim jednak dojdzie do takich radykalnych zwrotów, w życiu młodej pani weterynarz pojawi się nadzieja na nową miłość. Kto wie? Może to ten mężczyzna, z którym Julia zrealizuje marzenie o stabilnym ognisku domowym? 

Gabrysia pragnie poczuć pod sercem nowe życie. Jej największym marzeniem jest usłyszeć "mamo", ale lekarze nie pozostawiają złudzeń. Wydanie na świat potomka może na zawsze pozostać w sferze najpiękniejszych snów. Kobieta poddała się, już nie walczy. Kiedy w szpitalu, w którym pracuje zjawia się Zuzia, Gabrysia za bardzo angażuje się w życie pacjentki. Nie jest to mile widziane w oczach matki dziewczynki. Kornel usiłuje pomóc żonie, uchronić ją od kolejnego rozczarowania, jakie niewątpliwie na nią czeka przy okazji spotkania z rodzicielką Zuzi.... Nagle ich życie zmienia bieg. Marzenia, które Gabriela miała, o które walczyła do utraty tchu, a wreszcie porzuciła, aby zatroszczyć się o swe małżeństwo, mogą się spełnić... Ale czy los ponownie nie spłata nieprzyjemnego figla i wywoła ponownie wyrzuty oraz łzy?
 Maryla, która już przekreśliła swoje małżeństwo, na nowo rozpoczyna walczyć o byłego męża.  Marcin usiłuje robić absolutnie wszystko, aby Maryla obdarzyła go zaufaniem. Nie jest to proste ze względu na pewną kobietę, która wykazuje ogromne pragnienie, żeby pokrzyżować plany Marcinowi i na każdym kroku udowadnia, iż to ona powinna znaleźć stałe miejsce u jego boku. Odbudować zaufanie nie jest prostą czynnością. Czy ta dwójka pokona trudności i odnajdzie szczęście w swoich ramionach?

Krystyna Mirek po raz kolejny nie rozczarowuje czytelników. Pisarka przyznała, że sagę "Jabłoniowy sad" pisało jej się trudniej niż poprzednie książki. Jednak to za nią otrzymała najwięcej pozytywnych opinii. Trudno się dziwić. Bohaterzy, jakich powołała do życia, są niezwykle realni, sympatyczni. Bije od nich ogrom ciepła. Jeżeli borykają się z problemami to mają oparcie w rodzinie, która jest dla nich podstawą i przezwyciężają trudności. Ciężko tutaj powiedzieć coś nowego. Twórczość Krystyny Mirek jest na najwyższym poziomie. Jej pozycje pochłania się w mgnieniu oka, po czym książki przeczytane odkłada się na półkę z uśmiechem a fabuła pozostaje w pamięci na bardzo długi okres czasu. Z całego serca polecam nie tylko tę serię a wszystkie publikacje Autorki! 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kropla zazdrości, morze miłości" Natalia Sońska PREMIEROWO

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...
Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci nie zwracają się do n…

"Obudź się Kopciuszku" Natalia Sońska PRZEDPREMIEROWO

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Osnuty śniegiem krajobraz niewątpliwie należy do plusów zimy, lecz oblodzone chodniki już nie nastawiają nas optymistycznie. Upalne lato również zbiera grono zwolenników, znajdą się także zimoluby, które będą z niecierpliwością oczekiwać zimy. Z wiosną i jesienią jest podobnie... Jeżeli tę recenzję czytają zakochani w lecie, ostrym, mocnym słońcu, może czas odczarować trochę zimę? I zaprzyjaźnić się z nią? Podarować jej szansę? Dostrzec w niej uroki, których dotychczas nie widzieliśmy, bądź widzieć nie chcieliśmy. Jedno jest pewne! z najnowszą książką Natalii Sońskiej nie tylko polubicie zimę, spojrzycie na nią przychylniejszym okiem! Zapragniecie jej natychmiastowo! Ponieważ z tą porą roku nie musi łączyć się tylko śnieg, przeszkadzające zaspy, kilkustopniowy mróz. Przekonajmy się, że zimą mogą dziać się Cuda, właśnie przez gigantyczne C.

Znana nam już z dwóch pięknych powieści młoda Autorka powraca z publikacją "Obudź się Kopciuszku"…