Przejdź do głównej zawartości

"Jabłoniowy sad. Spełnione marzenia" Krystyna Mirek

Człowiek nie jest świadomy jaką siłę skrywa w sobie. Marzy o spełnieniu najskrytszych, zakopanych na dnie serca pragnień, jednak często nie ma odwagi, by wyciągnąć po nie dłoń, lub wykonać kilka kroków, które mogłyby zaprowadzić go do szczęśliwego życia. Obserwuje innych po cichu zazdroszcząc... 

Maryla, Julia i Gabrysia to główne bohaterki trzeciej, a tym samym ostatniej książki Krystyny Mirek z cyklu "Jabłoniowy sad". Czytelnicy zdążyli pokochać rodzinę Zagórskich, teraz, niestety, trzeba ich pożegnać i pozwolić, by ich historia toczyła się już bez widzów. Anielka jest szczęśliwa w odległej Warszawie. To właśnie tam, pośród nieustannego hałasu miasta, postanowiła dać szansę miłości a co za tym idzie równieższczęściu. Dla Gabrysi, Julii i Maryli jeszcze nie nadszedł czas życiowej stabilizacji. To, co wyniosły z rodzinnego domu, jest chęć stworzenia takiego samego związku, jaki tworzą Jan i Helena. Pragną również osiąść na stałe w swoim miejscu na ziemi. Odkąd Julia zdobyła się na odwagę i zerwała zaręczyny z Ksawerym, w jej codzienność wdarły się finansowo - zawodowe kłopoty. Przynosząca zyski przychodnia weterynaryjna byłego narzeczonego skutecznie przeciągnęła na swoją stronę wiernych, dotychczas, klientów Julii. Nieuchronnie nadchodzi więc czas, kiedy będzie trzeba schować dumę do kieszeni i albo poprosić o pomoc, albo ... zamknąć lecznicę. Zanim jednak dojdzie do takich radykalnych zwrotów, w życiu młodej pani weterynarz pojawi się nadzieja na nową miłość. Kto wie? Może to ten mężczyzna, z którym Julia zrealizuje marzenie o stabilnym ognisku domowym? 

Gabrysia pragnie poczuć pod sercem nowe życie. Jej największym marzeniem jest usłyszeć "mamo", ale lekarze nie pozostawiają złudzeń. Wydanie na świat potomka może na zawsze pozostać w sferze najpiękniejszych snów. Kobieta poddała się, już nie walczy. Kiedy w szpitalu, w którym pracuje zjawia się Zuzia, Gabrysia za bardzo angażuje się w życie pacjentki. Nie jest to mile widziane w oczach matki dziewczynki. Kornel usiłuje pomóc żonie, uchronić ją od kolejnego rozczarowania, jakie niewątpliwie na nią czeka przy okazji spotkania z rodzicielką Zuzi.... Nagle ich życie zmienia bieg. Marzenia, które Gabriela miała, o które walczyła do utraty tchu, a wreszcie porzuciła, aby zatroszczyć się o swe małżeństwo, mogą się spełnić... Ale czy los ponownie nie spłata nieprzyjemnego figla i wywoła ponownie wyrzuty oraz łzy?
 Maryla, która już przekreśliła swoje małżeństwo, na nowo rozpoczyna walczyć o byłego męża.  Marcin usiłuje robić absolutnie wszystko, aby Maryla obdarzyła go zaufaniem. Nie jest to proste ze względu na pewną kobietę, która wykazuje ogromne pragnienie, żeby pokrzyżować plany Marcinowi i na każdym kroku udowadnia, iż to ona powinna znaleźć stałe miejsce u jego boku. Odbudować zaufanie nie jest prostą czynnością. Czy ta dwójka pokona trudności i odnajdzie szczęście w swoich ramionach?

Krystyna Mirek po raz kolejny nie rozczarowuje czytelników. Pisarka przyznała, że sagę "Jabłoniowy sad" pisało jej się trudniej niż poprzednie książki. Jednak to za nią otrzymała najwięcej pozytywnych opinii. Trudno się dziwić. Bohaterzy, jakich powołała do życia, są niezwykle realni, sympatyczni. Bije od nich ogrom ciepła. Jeżeli borykają się z problemami to mają oparcie w rodzinie, która jest dla nich podstawą i przezwyciężają trudności. Ciężko tutaj powiedzieć coś nowego. Twórczość Krystyny Mirek jest na najwyższym poziomie. Jej pozycje pochłania się w mgnieniu oka, po czym książki przeczytane odkłada się na półkę z uśmiechem a fabuła pozostaje w pamięci na bardzo długi okres czasu. Z całego serca polecam nie tylko tę serię a wszystkie publikacje Autorki! 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…