Przejdź do głównej zawartości

"Przyjaciele i rywale" Agnieszka Krawczyk

Jeżeli nie czytaliście pierwszego tomu serii pt. "Czary Codzienności", bezpieczniej będzie jeśli doczekacie do przyszłego roku i sięgniecie od razu po trzy tomy: "Siostry", "Przyjaciele i rywale", "Słoneczna przystań". Dlaczego namawiam do pochylenia się nad tymi książkami dopiero, kiedy światło dzienne ujrzy "Słoneczna przystań"? Ponieważ przeczytawszy drugi tom stwierdziłam, iż oczekiwanie do przyszłego roku to będzie niezła udręka... O ile "Siostry" nie zakończyły się aż tak niepokojąco, to "Przyjaciele i rywale" przyprawią o niezłe palpitacje serca, właściwie przez całą książkę. 

Jak już wiecie, uwielbiam twórczość Agi. Uważam, że w serii "Czary codzienności" przechodzi ona samą siebie. Przyjazne postacie, przepięknie wykreowane miejsca, w których toczy się życie bohaterów, ciekawe i zaskakujące zwroty akcji, a jeśli na kartach akurat jest sielanka, ani trochę nie jest nużąca. Odnoszę wrażenie, że w te  publikacje należałoby zaopatrzyć każdą placówkę medyczną, aby pacjenci mogli zaznajomić się z tak dobrymi, podnoszącymi na duchu, przynoszącymi uśmiech książkami. Zapewne zdrowie przychodziłoby szybciej! 

Agata, Daniela i Antonina. Trzy Siostry. Trzy wspaniale uzupełniające się osobowości zamieszkują piękny dom z duszą stojący w górskim miasteczku. Prowadzą kiosk i herbaciarnię, która przyciąga rzesze turystów oraz mieszkańców. Dotychczasowy spokój dziewczyn, czas kiedy poznawały swoje przyzwyczajenia, zapoznawały ze sobą, nieuchronnie dobiega końca. Agata pragnie poznać prawdę na temat ojca Tosi. Niestety nie ma wsparcia w Danieli. Ona uważa, że skoro kobieta nie zostawiła żadnych dokumentów odnośnie ojca najmłodszej siostry, to widocznie miała ku temu powody i należałoby to uszanować. Agata jednak uważa inaczej. Po pewnym czasie swojej dociekliwości może żałować. Gdyby tego było mało, lada moment może się okazać, że będą zmuszone opuścić dom. Burmistrz ma ogromną chęć zainwestować finanse w hotel, który ma stanąć również na działce, gdzie teraz wznosi się dom trzech sióstr. A na dokładkę... pewnego dnia ma miejsce wypadek z udziałem Jakuba i Danieli.  

Emocji nie zabraknie. Miłości również nie. Książka trzyma w napięciu do ostatniego  słowa. Jest obszerna, dzięki czemu mamy możliwość rozkoszowania się stylem Agi znacznie dłużej. Cóż więcej można powiedzieć? To trzeba przeczytać! Jeśli nie posiadacie tej powieści w swojej biblioteczce, serdecznie namawiam do nadrobienia zaległości. Po cichu zazdroszczę tym, którzy dopiero rozpoczynają magiczną przygodę z książkami Agnieszki Krawczyk. Na pewno już wiecie, że publikacje tej Pisarki bez dwóch zdań zasługują miano "bestsellera" i na to, aby były cały czas czytane! Nie inaczej! 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…