Przejdź do głównej zawartości

"Większy kawałek nieba" Krystyna Mirek

Jakże często dzieje się tak, iż wystarczy jedno drgnienie serca i jesteśmy w stanie zrobić absolutnie wszystko, aby spełnić marzenie. Nie jest ważne, czy po trupach, czy nie, i tak musimy dojść do celu. Ile razy spotykamy się z sytuacją, kiedy dla kobiety najważniejszy jest fakt, że wybranek jest w stanie w pełni zaspokoić jej finansowe potrzeby? 

Natalia to właśnie taki typ kobiety, dla której dobra materialne, luksus, prestiż są na pierwszym miejscu. No a przede wszystkim zewnętrznie przystojny mężczyzna. Czy w sercu takiej istoty kryje się prawdziwa miłość... oto jest pytanie. Wiktor to spełnienie jej marzeń. Idealny człowiek, gdyby tylko nie dwie "skazy"... mężczyzna jest wdowcem, wciąż kochającym żonę oraz ojcem dorastającego syna, którego Natalia wolałaby nie oglądać. W tym momencie trochę Was zaskoczę. Odniosłam wrażenie, że mimo tej otoczki jaka towarzyszy kobiecie... ona kocha Wiktora. Tylko, iż on nie jest pewien tego uczucia. Mężczyzna jest zagubiony, spragniony ciepła, bliskości i prawdziwej miłości. 

Iga jest dziewczyną, która nie miała w życiu lekko, łatwo i przyjemnie. Teraz przyjeżdża do Polski, aby załatwić pewną ważną sprawę związaną z ojcem alkoholikiem... nie będzie to ani radosne spotkanie, ani proste. Ogrom smutku, jaki przepełnia serce dziewczyny, już nie można wyrzucić i zastąpić pozytywnym uczuciem. Zbyt wiele złego miało miejsce pod dachem jednego z licznych krakowskich mieszkań. Los na szczęście ma w zanadrzu jeszcze mnóstwo większych kawałków nieba dla Igi, tylko kobieta jeszcze o tym nie wie. Kiedy przekracza próg restauracji Wiktora nie ma bladego pojęcia, że rzeczywistość ulegnie radykalnej zmianie. 

Najnowsza powieść Krystyny Mirek to kolejne genialne dzieło warte przeczytania. W "Większym kawałku nieba" odnajdziemy cząstkę swojej osobowości. Pisarka wciąż zachwyca elastycznością i plastycznością wykreowanego świata. To dzięki temu tak chętnie czytamy te powieści i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych. Postaci, jakie poznajemy w pozycji są niezwykle sympatyczni, serdeczni i złaknieni szczęścia. Czy Natalia nadaje się na macochę? Co się stanie, gdy ścieżki Igi i Wiktora zetkną się w pewnym momencie? Na te i inne pytania odpowiedzi udziela sama pisarka. Wystarczy wziąć książkę do ręki i odkryć kilka kawałków nieba... 

Serdecznie polecam tę pełną ciepła opowieść. 

  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…