Przejdź do głównej zawartości

"Chata" William P. Young

Kiedy kilka miesięcy temu przeczytałam "Chatę" stwierdziłam, że napisanie recenzji tej książki nie jest możliwe. Jest to historia, która dotyka serca, otula zranioną, wątpiącą duszę, przywraca nadzieję. Teraz postanowiłam spróbować skreślić parę słów o tej wspaniałej książce. Co z tego wyjdzie? 

Rodzinny spokój rodziny Mackenziego Allena Phillipsa zakłóca nagłe porwanie najmłodszej córki. Wesoły, radosny czas, jaki mieli spędzić wspólnie, prędko zostaje zapomniany. Wszyscy skupiają się na poszukiwaniach Missy. Puste tereny Oregonu - to tam odnaleziono ślady dziewczynki niestety wskazujące na to, że została zamordowana. Kilka lat później przybity tragedią, w której stracił dziecko, Mackenzi otrzymuje list. Wszystko wskazuje na to, że napisał go sam Bóg. Mężczyzna zostaje zaproszony do pewnej chaty na weekend. Pełen obaw, wbrew rozsądkowi przekracza próg chaty w pewne zimowe popołudnie. Jeszcze nie wie, że to, co się tam zdarzy, odmieni jego życie.
Mack spotyka się z samym Bogiem w Trzech Osobach. Jest to niesamowite przeżycie...

"Chata" jest dla mnie perełką. Rozświetla mrok, napawa optymizmem. Mądra, emocjonalna, głęboka duchowo. Ma niezwykłą moc zmieniania życia czytelnika. Czytałam ją z bijącym mocno sercem i wielkim uśmiechem na twarzy. Myślę, że każdy z nas inną ważną myśl  niej wyniesie, która zapadnie w pamięć na długi, długi czas. Dla mnie najważniejszymi słowami były: "Nigdy nie byłem Tobą zawiedziony/rozczarowany", które Bóg Ojciec wypowiada do Macka chociaż sądzę, jestem przekonana, iż kieruje je do każdego z nas. Przypominając sobie to zdanie za każdym razem na twarzy pojawia się uśmiech a w sercu błogość i rozlewające się szczęście. :)

Autor dzieli się spostrzeżeniami oczywiście opartymi o Pismo Święte, jednak są one podane w tak przystępny sposób, że niemożliwością jest obejście ich bez wzruszeń. Po lekturze zapragnęłam, aby "Chatę" poznał każdy, żeby się nią zachwycił, żeby w sercu rozpaliła płomyk nadziei, której może brak. Ta książka uzmysłowiła mi, iż nie powinnam trzymać się kurczowo własnych przekonań czy wyobraźni. Chodzi tutaj o Świętą Trójcę. Czyż nie zakładamy, że będą to sami mężczyźni? Zawsze ale to zawsze tak właśnie do tego podchodziłam, bo jakżeż mogłoby być inaczej? A okazuje się, że może. William P. Young przestawia nam ... Azjatkę uosabiającą Ducha Św. Zaskakujące, prawda?

"Chata" jest przepiękną wyjątkową opowieścią, w którą warto się zagłębić!

TO PO PROSTU MISTRZOSTWO ŚWIATA.

Komentarze

  1. Wiele dobrego słyszałam o tej powieści, więc MUSZĘ poznać tę historię!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą" Agnieszka Krawczyk.

Jest, nareszcie jest początek kolejnej serii popularnej krakowskiej pisarki, którą pokochało tysiące czytelniczych serc. Oto „Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą” obiecuje piękną podróż po Krakowie, mieście, gdzie jest kilka, kilkanaście zapierających dech w piersiach miejsc, w których czas jakby się zatrzymał lub płynie zupełnie inaczej. Teraz przychodzi Agnieszka Krawczyk ze swoją sagą i roztacza przed nami wyjątkowy obraz swojego Krakowa. Dodaje urocze malownicze uliczki, snuje marzenia o mydlarni... Jeśli ktoś dotychczas nie miał sposobności, by poznać miasto królów, po lekturze niniejszej pozycji wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane i nie pozostanie nic innego, tylko wizyta w Krakowie.
Młoda, samotnie wychowująca urocze bliźnięta, Zuzanna Lorenc wprowadzając się do mieszkania przy ulicy Gwieździstej, rozpoczyna nowy etap życia. Szybko odkrywa, że jej sąsiedzi to osoby bardzo wyjątkowe, ciekawe i nietuzinkowe. Kobiety noszące nietypowe dla dzisiejszych czasów imiona zaczerpnięte z d…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…