Przejdź do głównej zawartości

"Chata" William P. Young

Kiedy kilka miesięcy temu przeczytałam "Chatę" stwierdziłam, że napisanie recenzji tej książki nie jest możliwe. Jest to historia, która dotyka serca, otula zranioną, wątpiącą duszę, przywraca nadzieję. Teraz postanowiłam spróbować skreślić parę słów o tej wspaniałej książce. Co z tego wyjdzie? 

Rodzinny spokój rodziny Mackenziego Allena Phillipsa zakłóca nagłe porwanie najmłodszej córki. Wesoły, radosny czas, jaki mieli spędzić wspólnie, prędko zostaje zapomniany. Wszyscy skupiają się na poszukiwaniach Missy. Puste tereny Oregonu - to tam odnaleziono ślady dziewczynki niestety wskazujące na to, że została zamordowana. Kilka lat później przybity tragedią, w której stracił dziecko, Mackenzi otrzymuje list. Wszystko wskazuje na to, że napisał go sam Bóg. Mężczyzna zostaje zaproszony do pewnej chaty na weekend. Pełen obaw, wbrew rozsądkowi przekracza próg chaty w pewne zimowe popołudnie. Jeszcze nie wie, że to, co się tam zdarzy, odmieni jego życie.
Mack spotyka się z samym Bogiem w Trzech Osobach. Jest to niesamowite przeżycie...

"Chata" jest dla mnie perełką. Rozświetla mrok, napawa optymizmem. Mądra, emocjonalna, głęboka duchowo. Ma niezwykłą moc zmieniania życia czytelnika. Czytałam ją z bijącym mocno sercem i wielkim uśmiechem na twarzy. Myślę, że każdy z nas inną ważną myśl  niej wyniesie, która zapadnie w pamięć na długi, długi czas. Dla mnie najważniejszymi słowami były: "Nigdy nie byłem Tobą zawiedziony/rozczarowany", które Bóg Ojciec wypowiada do Macka chociaż sądzę, jestem przekonana, iż kieruje je do każdego z nas. Przypominając sobie to zdanie za każdym razem na twarzy pojawia się uśmiech a w sercu błogość i rozlewające się szczęście. :)

Autor dzieli się spostrzeżeniami oczywiście opartymi o Pismo Święte, jednak są one podane w tak przystępny sposób, że niemożliwością jest obejście ich bez wzruszeń. Po lekturze zapragnęłam, aby "Chatę" poznał każdy, żeby się nią zachwycił, żeby w sercu rozpaliła płomyk nadziei, której może brak. Ta książka uzmysłowiła mi, iż nie powinnam trzymać się kurczowo własnych przekonań czy wyobraźni. Chodzi tutaj o Świętą Trójcę. Czyż nie zakładamy, że będą to sami mężczyźni? Zawsze ale to zawsze tak właśnie do tego podchodziłam, bo jakżeż mogłoby być inaczej? A okazuje się, że może. William P. Young przestawia nam ... Azjatkę uosabiającą Ducha Św. Zaskakujące, prawda?

"Chata" jest przepiękną wyjątkową opowieścią, w którą warto się zagłębić!

TO PO PROSTU MISTRZOSTWO ŚWIATA.

Komentarze

  1. Wiele dobrego słyszałam o tej powieści, więc MUSZĘ poznać tę historię!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…

"Słodkie życie" Krystyna Mirek Przed Premierą...

Sylwetki Krystyny Mirek nie trzeba już specjalnie przybliżać. Zdobyła bowiem już dawno serca całej rzeszy czytelniczek. Jej powieści charakteryzują się ogromną dawką dobrych emocji, które zakorzeniają się w sercu na długo. W historiach, które wychodzą spod jej pióra czuć jej maksymalne oddanie, precyzyjność zupełnie tak jakby wyszywała piękny obraz. Sięga po to co najważniejsze w życiu czyli miłość, dodaje szarą prozę codzienności by zaraz rozjaśnić ją pięknymi tęczowymi kolorami, które wychodzą wtedy gdy pozbędziemy się strachu a zaczniemy żyć pełnią, jak mówią słowa ostatnio znanej piosenki "Zacznij na sto, nie na pięć procent żyć". 
Trzydziestoletnia Kornelia wciąż mieszka w rodzinnym domu. W swoim małym pokoju chowa nie tylko słodycze ale także wszystkie smutki oraz łzy, a tych wciąż przybywa. Kobieta piastuje stanowisko nauczycielki fizyki i ... jest nieszczęśliwa. Nie akceptuje siebie przez tuszę, z którą od najmłodszych lat stara się walczyć matka Kornelii. Wpajano jej…