Przejdź do głównej zawartości

"To skomplikowane. Julie" Jesica Park PRZEDPREMIEROWO

Studia to niepowtarzalny czas. Okres, kiedy zdobywamy wiedzę w całkiem innym mieście, w którym musimy sprostać wszystkim obowiązkom. Jest to nie rzadko pierwszy kontakt z samodzielnością w tak dużym stopniu. Mieszkamy w akademikach, na stancjach spotykamy różne osobowości, z którymi często musimy dzielić miejsce tymczasowego zamieszkania... Nie jest łatwo...

 Kiedy Julie postanawia wyjechać na studia, nic nie stoi na przeszkodzie. Matka rezerwuje jej pokój, dziewczyna opuszcza rodzinny dom. Na miejscu jednak szybko staje się jasne, że nie pójdzie tak prosto. Początkowe schody mogą być zapowiedzią burzliwego czasu studenckiego. Zamiast do wynajętego lokum (którego nie ma), Julie trafia pod dach państwa Watkins, gdzie poznaje: Matta - wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju obdarzonego ścisłym umysłem, Fina - nieobecnego ciałem, osiągalnego tylko przez Facebooka oraz Celeste - osobliwą, zamkniętą w sobie dziewczynkę, z którą Julie nieprawdopodobnie bardzo się zżyje. Rola naszej głównej bohaterki okaże się szersza niż początkowo możemy sądzić. Coś w tej rodzinie zdecydowanie nie gra i Julie postanowi poznać prawdę, odkryć powód takiego zachowania Celeste oraz Erin i Rogera, którzy przez większość czasu pozostają nieobecni w domu. Głową familii okazuje się Matt. Dlaczego tak jest? Jakie wydarzenia w przeszłości tak bardzo naznaczyły tych sympatycznych ludzi?

Z chwilą, kiedy wkraczamy do domu Watkinsów, poznajemy kompletnie rozbitą rodzinę. Nie są szczęśliwi. Daleko im do obrazu ludzi, jakich zazwyczaj poznajemy w książkach dla nastolatków. I czemu tak przystojny zadurzony w Julie Finn nie chce skrócić swoich wycieczek po świecie by w końcu przybyć do Bostonu?

Jessica Park postanowiła uraczyć swych młodych czytelników czymś głębszym niż sceny erotyczne na co drugiej stronie. W tym miejscu spotykamy się przede wszystkim z bólem oraz ogromną stratą, z jaką ciężko jest się pogodzić. Celeste jest zamknięta w skorupie, dlaczego? Można odnieść wrażenie, że jest jej z tym dobrze. Rodzina otoczyła ją murem. A może ona sama się tam schroniła? Nikt więcej nie ma do dziewczynki dostępu.

 Czy Julie dotrze do sedna sprawy i zdoła pomóc zarówno małej przyjaciółce jak i pozostałym członkom rodziny? Ta historia jest inna. Ta książka jest cudna i przede wszystkim mądra. Jeśli chodzi o fabułę to dla mnie majstersztyk. Chciałabym, aby o tej powieści było głośno, ponieważ zasługuje na to jak mało która inna książka. Dziewczyny! Podczas swoich zakupów w księgarni nie zapomnijcie o "To skomplikowane. Julie"! Przy tej opowieści nie można się nudzić ani narzekać na brak fenomenalnych niespodzianek. 

Dziękuję wydawnictwu Znak Literanova za przesłanie egzemplarza recenzenckiego. Czekam teraz z niecierpliwością na następne części. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…

"Słodkie życie" Krystyna Mirek Przed Premierą...

Sylwetki Krystyny Mirek nie trzeba już specjalnie przybliżać. Zdobyła bowiem już dawno serca całej rzeszy czytelniczek. Jej powieści charakteryzują się ogromną dawką dobrych emocji, które zakorzeniają się w sercu na długo. W historiach, które wychodzą spod jej pióra czuć jej maksymalne oddanie, precyzyjność zupełnie tak jakby wyszywała piękny obraz. Sięga po to co najważniejsze w życiu czyli miłość, dodaje szarą prozę codzienności by zaraz rozjaśnić ją pięknymi tęczowymi kolorami, które wychodzą wtedy gdy pozbędziemy się strachu a zaczniemy żyć pełnią, jak mówią słowa ostatnio znanej piosenki "Zacznij na sto, nie na pięć procent żyć". 
Trzydziestoletnia Kornelia wciąż mieszka w rodzinnym domu. W swoim małym pokoju chowa nie tylko słodycze ale także wszystkie smutki oraz łzy, a tych wciąż przybywa. Kobieta piastuje stanowisko nauczycielki fizyki i ... jest nieszczęśliwa. Nie akceptuje siebie przez tuszę, z którą od najmłodszych lat stara się walczyć matka Kornelii. Wpajano jej…