Przejdź do głównej zawartości

"Wino z Malwiną" Magdalena KordelWydawnictwo: SOL
Premiera: 08.07.2015
Wydanie: II
Premiera wydania pierwszego: 2014
Stron: 270

W marcu tego roku minęło dokładnie dwanaście miesięcy odkąd mam niebywałą przyjemność zaznajamiać się z twórczością Magdy Kordel. Pierwszą jej książkę otrzymałam od wydawnictwa Znak zupełnie niespodziewanie i był to "Malownicze. Wymarzony dom". Za nią co jakiś czas pojawiały się następne. Nie jest więc zaskoczeniem, iż sięgnęłam po "Wino z Malwiną" aby poznać dalsze losy ulubionych bohaterów. Mam nadzieję, że Wy także skusicie się na tę powieść. 

Magdalena Kordel urodziła się w 1978 roku. W swoich dziełach z powodzeniem łączy romans z powieścią obyczajową co tworzy zgrany i ciekawy duet. Zaczęła pisać tak jak chyba większość - dla siebie. Szybko jednak okazało się, że jej spojrzenie na świat, interesujące fabuły przypadły do gustu całej rzeszy czytelniczek. Prywatnie prowadzi działalność wydawniczą. Uwielbia podróżować, ma dwójkę dzieci kota oraz trzy psy. Kobieta zakochana w Sudetach. Już wiemy dlaczego Malownicze - miasteczko, w którym ma miejsce akcja jej książek - jest ulokowane właśnie w tych górach.

Majka znalazła swoje miejsce na ziemi. Nie było łatwo. Rozwód, wyprowadzka z miasta na wieś i liczne perypetie nie jednokrotnie spędzały jej sen z powiek. Teraz chyba nie  jest lepiej z tym snem za sprawą zwariowanej córki, przystojnego weterynarza, przyjaciółki, z którą prowadzi pensjonat i wielu innych osób obecnych w życiu głównej bohaterki. Co jak co ale kobiecie rewolucji nie brakuje. Przez cały czas jest w biegu pomaga mieszkańcom Malowniczego, rozwiązuje problemy. Przyznam szczerze: nie można nie polubić Mai. 

Teraz spada na nią jeszcze jedno. Do wioski przybywa tajemnicza Niemka. Tak wszyscy o niej mówią. Kraśniakowa - największa plotkara a zarazem właścicielka sklepu mięsnego, nie mogła się doczekać by wyjawić tę informację prowadzącej "Uroczysko" Majce. Niestety to nie jej przypadło to w udziale. Kim jest ta Niemka? Czy Malownicze ma powody do obaw? O co chodzi z tym tytułowym winem?

"Wino z Malwiną" to zabawna, zabawna i jeszcze raz zabawna powieść. Główna bohaterka to postać z dystansem, dzięki czemu wiele spraw obraca w żart a w skutek tego na naszych twarzach często pojawia się uśmiech. Magdalena Kordel zadbała o ciekawe wątki, a nawet wplotła w książkę wzmiankę o "Oknie z widokiem", co bardzo mi się spodobało mimo iż nie było go wiele. Jest również obecny motyw historyczny, szkoda tylko, że nie został bardziej rozwinięty. Całość oceniam jako dobrą, relaksującą opowieść na każdą porę roku. Malownicze, jak zwykle, skrywa w sobie wiele interesujących historii.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kropla zazdrości, morze miłości" Natalia Sońska PREMIEROWO

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...
Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci nie zwracają się do n…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…