Przejdź do głównej zawartości

"Kobiety z ulicy Grodzkiej. Wiktoria" Lucyna Olejniczak

Kobiety z ulicy Grodzkiej. Wiktoria

Wydawca: Prószyński i Ska
Premiera: 03.11.2015
Stron: 376

 "Kobiety z ulicy Grodzkiej. Hanka" na szczęście czytałam niedawno i dzięki temu idealnie mogłam do tamtej historii "dokleić" tę, o Wiktorii. Czytelnicy, którzy mieli przyjemność zapoznać się z treścią pierwszej części niesamowitej sagi, wiedzą, że Lucyna Olejniczak ma dar do przeniesienia nas w czasie. Podczas czytania, dosłownie!, można wyłączyć się i wręcz namacalnie poczuć dawny Kraków. Wyobraźnia działa na przyspieszonych obrotach, nie inaczej. Poznajemy z pozoru normalne życie. Trudne wybory, nieoczekiwane zwroty akcji, płacz, żal, śmierć, smutek, radość a w końcu, jak myślę, szczęście i bezkresna miłość. Cała gama uczuć tak dobrze nam znanych nie jest obca także bohaterom. W żaden sposób nie są wyidealizowani! Są prawdziwi. 

Różnie to bywa z kontynuacjami. Po przeczytaniu pierwszej części mamy nadzieję na Petardę, błyskotliwość, pomysłowość i fantazję autora. Na rozwinięcie wątków, rozszerzenie ale również na coś nowego, zaskakującego. Nie rzadko marząc w ten sposób niestety szybko spadamy na ziemię. Lucyna Olejniczak wszystko przemyślała i nie pozwala pozbyć się marzeń, że następna pozycja będzie mniej przejmująca. Tutaj jest, moi Drodzy, odwrotnie. Z większą przyjemnością czytałam drugą część niż pierwszą. Podróż głównej bohaterki do Paryża, poszukiwania ukochanego, zawarcie przyjaźni, rozszerzenie umiejętności. Oto z czym mamy styczność w tej pozycji. 

Wiktoria jest niesamowicie mądrą i silną kobietą. Wybiera się w drogę nie wiedząc co ją u jej kresu spotka. Ma nadzieję na szczęśliwe zakończenie. Przecież jest zakochana! Paryż to piękne miasto ale daleko mu do ukochanego Krakowa... Główna bohaterka niecierpliwie oczekuje spotkania z Filipem by wyznać mu, że już nic nie stoi na przeszkodzie ich miłości. Czy aby na pewno droga do serca mężczyzny nadal jest otwarta? Pomimo przejmującej tęsknoty za domem, apteką oraz bliskimi jest na tyle zdeterminowana aby doprowadzić to, co zaczęła, do końca. Pobyt w Paryżu zmieni życie Wiktorii o 180 stopni. Nic już nie będzie takie samo... 

Po powrocie do Krakowa dziewczyna musi się zmierzyć z obowiązkami, jakie na pewien czas zaniedbała. Teraz będzie jej trudniej, ponieważ z podróży nie wróciła sama.. Przy pomocy cioci Kasperkowej, innych bliskich jej osób oraz mądrego wspaniałego mężczyzny, Wiktoria zaczyna wierzyć, że klątwa jaką rzuciła na nią jej matka, nie przekreśla niczego.

"Kobiety z ulicy Grodzkiej. Wiktoria" to genialnie napisana kontynuacja! Da się? Da! Miejmy nadzieję, że następna książka traktująca tym razem o Matyldzie nie będzie ostatnią. Zapytacie kim jest Matylda? Koniecznie przeczytajcie powieść, tam znajdziecie odpowiedź. 

10/10 Zdecydowanie! 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kropla zazdrości, morze miłości" Natalia Sońska PREMIEROWO

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...
Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci nie zwracają się do n…

"Obudź się Kopciuszku" Natalia Sońska PRZEDPREMIEROWO

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Osnuty śniegiem krajobraz niewątpliwie należy do plusów zimy, lecz oblodzone chodniki już nie nastawiają nas optymistycznie. Upalne lato również zbiera grono zwolenników, znajdą się także zimoluby, które będą z niecierpliwością oczekiwać zimy. Z wiosną i jesienią jest podobnie... Jeżeli tę recenzję czytają zakochani w lecie, ostrym, mocnym słońcu, może czas odczarować trochę zimę? I zaprzyjaźnić się z nią? Podarować jej szansę? Dostrzec w niej uroki, których dotychczas nie widzieliśmy, bądź widzieć nie chcieliśmy. Jedno jest pewne! z najnowszą książką Natalii Sońskiej nie tylko polubicie zimę, spojrzycie na nią przychylniejszym okiem! Zapragniecie jej natychmiastowo! Ponieważ z tą porą roku nie musi łączyć się tylko śnieg, przeszkadzające zaspy, kilkustopniowy mróz. Przekonajmy się, że zimą mogą dziać się Cuda, właśnie przez gigantyczne C.

Znana nam już z dwóch pięknych powieści młoda Autorka powraca z publikacją "Obudź się Kopciuszku"…