Przejdź do głównej zawartości

"Sekretnik czyli przepis na szczęście" Katarzyna Michalak

Wydawca: Znak Literanova
Premiera: 04.11.2015
Wydanie: II
Stron: 216

Odwiecznym pragnieniem wszystkich ludzi jest szczęście. Przynajmniej w tym przypadku jesteśmy zgodni. Każdy, bez wyjątku, marzy o tym, aby osiągnąć pełnię zadowolenia. Właśnie w tym celu marzymy. Pragnienia, jakie nosimy w sercach, często trzymają ludzi przy życiu, dają radość. Kiedy codzienność okazuje się zbyt trudna, praca nie cieszy a w relacjach z najbliższymi też układa się jak układa, przypominamy sobie o marzeniach.

Uczucie radości jest pożądane od zawsze tylko przybiera różne postacie. Gdyby zapytać mijanych na ulicy przechodniów o definicję szczęścia, uzyskalibyśmy tyle różnych odpowiedzi, ile osób z którymi rozmawialiśmy.

W większości przypadkach marzeń w naszych głowach jest mnóstwo, warto pamiętać, że nie ważne czy są małe, duże, ogromne każde można spełnić! Przestań tylko bujać w obłokach, weź stamtąd to, co chciałabyś mieć tu, na ziemi i działaj. Nie trzeba żadnych cudów ani wielkich nakładów pieniężnych. Jedyne, czego potrzebujemy to determinacja i wytrwałość. O tym, i nie tylko, opowiada na kartach innej niż wszystkie książki Katarzyna Michalak. Kobieta, która ma na swoim koncie kilkanaście powieści. Teraz chce podzielić się z Tobą swoimi przemyśleniami na temat spełniania pragnień. Przekonuje, że wszystko jest możliwe. 

W „Sekretniku” znajdziemy zadania mające na celu przybliżenie nas do wielkiego happy endu, jakim niewątpliwie będzie spełnianie marzeń. Czy z nich skorzystasz? Zależy od Ciebie. Pozycja zawiera również krótkie opowiastki. Pisarka wspomina trudne czasy w swoim życiu i przekonuje, że to, co ma teraz zawdzięcza tylko swojemu umysłowi.

Niektóre rady są... dziwne. Do lektury podeszłam sceptycznie nastawiona i okazało się, że dobrze zrobiłam. Nie porwało mnie to „dzieło”. Michalak chyba na siłę starała się być spontaniczna, lekka, zabawna. Nie wyszło jej. Takie to sztuczne jakieś...


Sekretnik, czyli przepis na szczęście - Michalak Katarzyna

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…