Przejdź do głównej zawartości

"Sekretnik czyli przepis na szczęście" Katarzyna Michalak

Wydawca: Znak Literanova
Premiera: 04.11.2015
Wydanie: II
Stron: 216

Odwiecznym pragnieniem wszystkich ludzi jest szczęście. Przynajmniej w tym przypadku jesteśmy zgodni. Każdy, bez wyjątku, marzy o tym, aby osiągnąć pełnię zadowolenia. Właśnie w tym celu marzymy. Pragnienia, jakie nosimy w sercach, często trzymają ludzi przy życiu, dają radość. Kiedy codzienność okazuje się zbyt trudna, praca nie cieszy a w relacjach z najbliższymi też układa się jak układa, przypominamy sobie o marzeniach.

Uczucie radości jest pożądane od zawsze tylko przybiera różne postacie. Gdyby zapytać mijanych na ulicy przechodniów o definicję szczęścia, uzyskalibyśmy tyle różnych odpowiedzi, ile osób z którymi rozmawialiśmy.

W większości przypadkach marzeń w naszych głowach jest mnóstwo, warto pamiętać, że nie ważne czy są małe, duże, ogromne każde można spełnić! Przestań tylko bujać w obłokach, weź stamtąd to, co chciałabyś mieć tu, na ziemi i działaj. Nie trzeba żadnych cudów ani wielkich nakładów pieniężnych. Jedyne, czego potrzebujemy to determinacja i wytrwałość. O tym, i nie tylko, opowiada na kartach innej niż wszystkie książki Katarzyna Michalak. Kobieta, która ma na swoim koncie kilkanaście powieści. Teraz chce podzielić się z Tobą swoimi przemyśleniami na temat spełniania pragnień. Przekonuje, że wszystko jest możliwe. 

W „Sekretniku” znajdziemy zadania mające na celu przybliżenie nas do wielkiego happy endu, jakim niewątpliwie będzie spełnianie marzeń. Czy z nich skorzystasz? Zależy od Ciebie. Pozycja zawiera również krótkie opowiastki. Pisarka wspomina trudne czasy w swoim życiu i przekonuje, że to, co ma teraz zawdzięcza tylko swojemu umysłowi.

Niektóre rady są... dziwne. Do lektury podeszłam sceptycznie nastawiona i okazało się, że dobrze zrobiłam. Nie porwało mnie to „dzieło”. Michalak chyba na siłę starała się być spontaniczna, lekka, zabawna. Nie wyszło jej. Takie to sztuczne jakieś...


Sekretnik, czyli przepis na szczęście - Michalak Katarzyna

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kropla zazdrości, morze miłości" Natalia Sońska PREMIEROWO

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...
Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci nie zwracają się do n…

"Obudź się Kopciuszku" Natalia Sońska PRZEDPREMIEROWO

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Osnuty śniegiem krajobraz niewątpliwie należy do plusów zimy, lecz oblodzone chodniki już nie nastawiają nas optymistycznie. Upalne lato również zbiera grono zwolenników, znajdą się także zimoluby, które będą z niecierpliwością oczekiwać zimy. Z wiosną i jesienią jest podobnie... Jeżeli tę recenzję czytają zakochani w lecie, ostrym, mocnym słońcu, może czas odczarować trochę zimę? I zaprzyjaźnić się z nią? Podarować jej szansę? Dostrzec w niej uroki, których dotychczas nie widzieliśmy, bądź widzieć nie chcieliśmy. Jedno jest pewne! z najnowszą książką Natalii Sońskiej nie tylko polubicie zimę, spojrzycie na nią przychylniejszym okiem! Zapragniecie jej natychmiastowo! Ponieważ z tą porą roku nie musi łączyć się tylko śnieg, przeszkadzające zaspy, kilkustopniowy mróz. Przekonajmy się, że zimą mogą dziać się Cuda, właśnie przez gigantyczne C.

Znana nam już z dwóch pięknych powieści młoda Autorka powraca z publikacją "Obudź się Kopciuszku"…