Przejdź do głównej zawartości

"Płaczący chłopiec" Agnieszka Bednarska

Premiera: 18.02.2015
Stron: 320
Język: polski
ISBN:16395947
Nr wydania: I  

Po raz pierwszy dane mi było poznać treść takiej książki. Co mam na myśli mówiąc "takiej"? Już mówię. 

Kilkanaście a może kilkadziesiąt lat temu amerykańska arystokratka - Susan Sparks - dowiaduje się, że nie będzie mogła wydać na świat potomstwa. Jest zdruzgotana, co dostrzega jej, wysoki rangą, mąż. Mężczyzna zgadza się na adopcję, więc Susan odwiedza dom dziecka, gdzie ma zdecydować, które dziecko przygarną. Początkowo nie ma pojęcia, iż mąż pragnie niemowlaka. Ledwo wchodzi do budynku a już wie jakiego malca chce wziąć. Jest to paroletni, smutny i nieufny chłopiec - Dominik. Czas spędzony z Susan sprawia, że w jego sercu kiełkuje nadzieja, iż kobieta zabierze go i da dom, otoczy opieką. Mijają dni a ta dwójka jest sobie coraz bliższa. Relacja, jaka ich łączy, jest bardzo bliska miłości. Wszystko kończy się wraz ze zdaniem męża pani Sparks: "ma być niemowlę". Kobieta musi opuścić Dominika, lecz nie może o nim zapomnieć. W skutek tęsknoty powstaje obraz przedstawiający płaczącego chłopca. Owe dzieło sztuki przez lata wędruje z domu do domu i wszędzie tam, gdzie zostaje na dłużej, wybucha pożar, w którym wszystko zostaje zajęte przez ogień z wyjątkiem obrazu. 

Teraz na świat przychodzi Carl. Chłopiec nie ma łatwego życia. We wczesnym dzieciństwie traci rodziców w pożarze. Okazuje się, że w domu był obraz "Płaczący chłopiec". Dojrzały już mężczyzna lada chwila ma poślubić Libby. Jego babka, Francesca, która podjęła się opieki nad wnukiem, przygotowuje wyjątkowy prezent ślubny nie mając pojęcia jakie zamieszanie sprowadza na Carla, Libby, Danielle i innych ludzi, którzy będą zamieszani w rozwikłanie zagadki:

Dlaczego pożary wybuchają zawsze w miejscach gdzie jest obraz? Czy to możliwe aby na dziele sztuki zawisła przed laty klątwa? A jeśli nie to dlaczego ogień zajmuje akurat te budynki a nie inne? 

Książka "Płaczący chłopiec" Agnieszki Bednarskiej to, jak możecie się domyślić, moje pierwsze spotkanie z tą pisarką ale jak najbardziej udane. Gdyby nie fakt, że sierpień był dla mnie trudnym miesiącem, przeczytałabym tę powieść bardzo szybko. Opowieść jest wciągająca, zaskakująca i niesamowicie ciekawa. Z każdą stroną czytelnik jest bliżej rozwiązania tajemnicy a po drodze nie zastanie ani trochę nudy. W tej książce napotkałam na wszystko, co jest dla mnie ważne abym mogła ocenić ją pozytywnie. Sekret, wielka niewiadoma, miłość i zaskakujące zwroty w życiu bohaterów. Szczerze polecam.

Ocena: 10/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kropla zazdrości, morze miłości" Natalia Sońska PREMIEROWO

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...
Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci nie zwracają się do n…

"Obudź się Kopciuszku" Natalia Sońska PRZEDPREMIEROWO

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Osnuty śniegiem krajobraz niewątpliwie należy do plusów zimy, lecz oblodzone chodniki już nie nastawiają nas optymistycznie. Upalne lato również zbiera grono zwolenników, znajdą się także zimoluby, które będą z niecierpliwością oczekiwać zimy. Z wiosną i jesienią jest podobnie... Jeżeli tę recenzję czytają zakochani w lecie, ostrym, mocnym słońcu, może czas odczarować trochę zimę? I zaprzyjaźnić się z nią? Podarować jej szansę? Dostrzec w niej uroki, których dotychczas nie widzieliśmy, bądź widzieć nie chcieliśmy. Jedno jest pewne! z najnowszą książką Natalii Sońskiej nie tylko polubicie zimę, spojrzycie na nią przychylniejszym okiem! Zapragniecie jej natychmiastowo! Ponieważ z tą porą roku nie musi łączyć się tylko śnieg, przeszkadzające zaspy, kilkustopniowy mróz. Przekonajmy się, że zimą mogą dziać się Cuda, właśnie przez gigantyczne C.

Znana nam już z dwóch pięknych powieści młoda Autorka powraca z publikacją "Obudź się Kopciuszku"…