Przejdź do głównej zawartości

"Francuska opowieść "Krystyna MirekWydawnictwo: Filia
Premiera: 17.06.2015
Ilość stron: 350
Wydanie: I
ISBN:  17036627
Język oryginału: polski 

Jest nareszcie jest! Wyczekiwana, wytęskniona! Kontynuacja letniej, wciągającej bez reszty, napisanej lekkim, prostym językiem, książki "Szczęście all inclusive". Rok temu, mniej więcej o tej samej porze, czytałam o skąpanej w słońcu Grecji. Tym razem dane mi było przenieść się, wraz z bohaterami, do Francji.

 Słów kilka o fabule

 Po kilku latach związku z wciąż próbującym zaistnieć w dziennikarstwie Kacprem, Berenika ma szanse rozkwitnąć przy boku Jakuba, który pomimo, że pracuje w tym samym fachu co poprzedni wybranek Beaty, to wie czego chce i działa. Na szczęście, bo gdyby było inaczej to coś czuję, że w oczach kobiety byłby przegrany (któż chciałby wchodzić drugi raz do takiej samej rzeki). Do kraju po długim pobycie w Grecji wraca Berenika ale nie zagrzeje w Polsce miejsca zbyt długo. Lada moment ma wyjechać z narzeczonym do Francji gdzie on ma pisać książkę. Trudno jednoznacznie stwierdzić co ona ma tam robić. Może to i dobrze bo wykorzysta ten czas spędzony na ułożenie w głowie wszystkiego, ponieważ wciąż ma wątpliwości czy decyzja podjęta pod wpływem chwili (zaręczyny z Jakubem) jest słuszna. Para pierwotnie sądzi, że wyjeżdża we dwoje, szybko jednak zostaną sprowadzeni na ziemię. Oliwia, była wybranka Jakuba a zarazem jego szefowa, oznajmia, że będzie im towarzyszyć (przeprowadzi na miejscu śledztw). Na tym nie koniec niespodzianek! Do akcji wkracza Kacper, który wyczuwa swoją życiową szansę. Na miejscu Beata i Jakub zajmują się zbiorem winogron a Oliwia uprzykrza wszystkim życie i we wszystkim stara się dostrzec dobry temat na artykuł. Taka już jest, lecz lada moment coś się zmieni za sprawą gburowatego, złośliwego Aleksa. Mężczyzna, bardzo podobny do Oliwii, żyje tak na prawdę z dnia na dzień a w jego duszy i sercu szaleje burza. Wyjechał z Polski pozostawiając dwie córki a teraz, kiedy tylko chwila oddziela go od oddania córek siostrze, pojawia się kobieta, która umie do niego dotrzeć, udziela mu praktycznych rad, które ten w końcu postanawia wcielić w życie.

Berenika z każdym dniem nabiera wiary, że to, co robi jest słuszne. Jakub, tak bardzo zakochany w narzeczonej, z ogromną cierpliwością znosi jej humory. Aleks skrywa uczucie do Oliwii. Jest jeszcze Marie. Kobieta żyje pod jednym dachem z Aleksem - tworzą coś na wzór związku ale kiedy pojawia się Kacper i rozbudza w kobiecie nieznane jej dotychczas emocje, ta uświadamia sobie, że ma jeszcze szansę poczuć pożądanie... Jak widać bariera językowa nie staje na przeszkodzie uczuciu.


Moja opinia

"Francuska opowieść" jest książką, która zaspokoiła moją ciekawość o losach Beaty, Jakuba i Oliwii. Pomimo takich minusów jak liczne literówki (byłam bardzo zdziwiona, że wydawnictwo Filia wypuściło w świat tak nie dopracowaną książkę) powieść przeczytałam z przyjemnością. Ciekawość jakie będzie zakończenie, nie pozwoliła mi na dłuższe obcowanie z tą książką. Polecam lekturę na wakacje! Jest warta przeczytania!

Ocena: 7/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą" Agnieszka Krawczyk.

Jest, nareszcie jest początek kolejnej serii popularnej krakowskiej pisarki, którą pokochało tysiące czytelniczych serc. Oto „Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą” obiecuje piękną podróż po Krakowie, mieście, gdzie jest kilka, kilkanaście zapierających dech w piersiach miejsc, w których czas jakby się zatrzymał lub płynie zupełnie inaczej. Teraz przychodzi Agnieszka Krawczyk ze swoją sagą i roztacza przed nami wyjątkowy obraz swojego Krakowa. Dodaje urocze malownicze uliczki, snuje marzenia o mydlarni... Jeśli ktoś dotychczas nie miał sposobności, by poznać miasto królów, po lekturze niniejszej pozycji wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane i nie pozostanie nic innego, tylko wizyta w Krakowie.
Młoda, samotnie wychowująca urocze bliźnięta, Zuzanna Lorenc wprowadzając się do mieszkania przy ulicy Gwieździstej, rozpoczyna nowy etap życia. Szybko odkrywa, że jej sąsiedzi to osoby bardzo wyjątkowe, ciekawe i nietuzinkowe. Kobiety noszące nietypowe dla dzisiejszych czasów imiona zaczerpnięte z d…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…