Przejdź do głównej zawartości

"Francuska opowieść "Krystyna MirekWydawnictwo: Filia
Premiera: 17.06.2015
Ilość stron: 350
Wydanie: I
ISBN:  17036627
Język oryginału: polski 

Jest nareszcie jest! Wyczekiwana, wytęskniona! Kontynuacja letniej, wciągającej bez reszty, napisanej lekkim, prostym językiem, książki "Szczęście all inclusive". Rok temu, mniej więcej o tej samej porze, czytałam o skąpanej w słońcu Grecji. Tym razem dane mi było przenieść się, wraz z bohaterami, do Francji.

 Słów kilka o fabule

 Po kilku latach związku z wciąż próbującym zaistnieć w dziennikarstwie Kacprem, Berenika ma szanse rozkwitnąć przy boku Jakuba, który pomimo, że pracuje w tym samym fachu co poprzedni wybranek Beaty, to wie czego chce i działa. Na szczęście, bo gdyby było inaczej to coś czuję, że w oczach kobiety byłby przegrany (któż chciałby wchodzić drugi raz do takiej samej rzeki). Do kraju po długim pobycie w Grecji wraca Berenika ale nie zagrzeje w Polsce miejsca zbyt długo. Lada moment ma wyjechać z narzeczonym do Francji gdzie on ma pisać książkę. Trudno jednoznacznie stwierdzić co ona ma tam robić. Może to i dobrze bo wykorzysta ten czas spędzony na ułożenie w głowie wszystkiego, ponieważ wciąż ma wątpliwości czy decyzja podjęta pod wpływem chwili (zaręczyny z Jakubem) jest słuszna. Para pierwotnie sądzi, że wyjeżdża we dwoje, szybko jednak zostaną sprowadzeni na ziemię. Oliwia, była wybranka Jakuba a zarazem jego szefowa, oznajmia, że będzie im towarzyszyć (przeprowadzi na miejscu śledztw). Na tym nie koniec niespodzianek! Do akcji wkracza Kacper, który wyczuwa swoją życiową szansę. Na miejscu Beata i Jakub zajmują się zbiorem winogron a Oliwia uprzykrza wszystkim życie i we wszystkim stara się dostrzec dobry temat na artykuł. Taka już jest, lecz lada moment coś się zmieni za sprawą gburowatego, złośliwego Aleksa. Mężczyzna, bardzo podobny do Oliwii, żyje tak na prawdę z dnia na dzień a w jego duszy i sercu szaleje burza. Wyjechał z Polski pozostawiając dwie córki a teraz, kiedy tylko chwila oddziela go od oddania córek siostrze, pojawia się kobieta, która umie do niego dotrzeć, udziela mu praktycznych rad, które ten w końcu postanawia wcielić w życie.

Berenika z każdym dniem nabiera wiary, że to, co robi jest słuszne. Jakub, tak bardzo zakochany w narzeczonej, z ogromną cierpliwością znosi jej humory. Aleks skrywa uczucie do Oliwii. Jest jeszcze Marie. Kobieta żyje pod jednym dachem z Aleksem - tworzą coś na wzór związku ale kiedy pojawia się Kacper i rozbudza w kobiecie nieznane jej dotychczas emocje, ta uświadamia sobie, że ma jeszcze szansę poczuć pożądanie... Jak widać bariera językowa nie staje na przeszkodzie uczuciu.


Moja opinia

"Francuska opowieść" jest książką, która zaspokoiła moją ciekawość o losach Beaty, Jakuba i Oliwii. Pomimo takich minusów jak liczne literówki (byłam bardzo zdziwiona, że wydawnictwo Filia wypuściło w świat tak nie dopracowaną książkę) powieść przeczytałam z przyjemnością. Ciekawość jakie będzie zakończenie, nie pozwoliła mi na dłuższe obcowanie z tą książką. Polecam lekturę na wakacje! Jest warta przeczytania!

Ocena: 7/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…

"Słodkie życie" Krystyna Mirek Przed Premierą...

Sylwetki Krystyny Mirek nie trzeba już specjalnie przybliżać. Zdobyła bowiem już dawno serca całej rzeszy czytelniczek. Jej powieści charakteryzują się ogromną dawką dobrych emocji, które zakorzeniają się w sercu na długo. W historiach, które wychodzą spod jej pióra czuć jej maksymalne oddanie, precyzyjność zupełnie tak jakby wyszywała piękny obraz. Sięga po to co najważniejsze w życiu czyli miłość, dodaje szarą prozę codzienności by zaraz rozjaśnić ją pięknymi tęczowymi kolorami, które wychodzą wtedy gdy pozbędziemy się strachu a zaczniemy żyć pełnią, jak mówią słowa ostatnio znanej piosenki "Zacznij na sto, nie na pięć procent żyć". 
Trzydziestoletnia Kornelia wciąż mieszka w rodzinnym domu. W swoim małym pokoju chowa nie tylko słodycze ale także wszystkie smutki oraz łzy, a tych wciąż przybywa. Kobieta piastuje stanowisko nauczycielki fizyki i ... jest nieszczęśliwa. Nie akceptuje siebie przez tuszę, z którą od najmłodszych lat stara się walczyć matka Kornelii. Wpajano jej…