Przejdź do głównej zawartości

"Pod płonącym niebem" Elizabeth Haran

Wydawnictwo: Akurat
Premiera: 16.07.2014
Numer wydania: I
Liczba stron: 624
ISBN:  14918421
Język oryginału: angielski

Kilka słów o fabule

Arabella Fitzherbert to rozkapryszona i do granic możliwości rozpieszczona młoda dziewczyna. Jest jedynaczką więc nie ma się co dziwić. Poznajemy ją podczas podróży, którą odbywa wraz z rodzicami. Celem "wycieczki" jest poprawienie jej zdrowia, które wciąż szwankuje, chociaż, jak się później okazuje, dziewczyna tylko wymyśla aby wciąż być w centrum zainteresowania rodziców. Nocą matka opuszcza córkę by spędzić trochę czasu w doborowym towarzystwie na grze w karty. Kiedy nagle pociąg się zatrzymuje, ciekawa dziewczyna wygląda przez okno by zlokalizować problem, przez który dalsza podróż nie może być kontynuowana. Dostrzega piękny kwiat rosnący nieopodal torów i postanawia go zerwać. Skoro pociąg tak długo stoi zapewne postoi jeszcze trochę. Podczas schodzenia ze schodów potyka się i skręca kostkę. Pociąg daje sygnał do odjazdu tak nieoczekiwanie, że dziewczyna nie ma możliwości by dostać się do niego. Uniemożliwia jej to boląca noga. 
Jaki los czeka nastoletnią, rozpieszczoną młodą damę?
Arabella trafia do hotelu, który prowadzą Meggie i Tony. Początki są trudne. Dziewczyna pragnie zaznaczyć kim jest i jak należy ją traktować. Zanim zrozumie jakie zasady panują w hotelu, upłynie dużo czasu. Na początku jest zła, że za nocleg musi pracować. Nie może pojąć czemu właściciele nie wierzą, że kiedy tylko przyjedzie pociąg a wraz z nim rodzice, ojciec zapłaci za jej pobyt. 
Wszystko zaczyna się zmieniać za sprawą m.in przystojnego fotografa, który mieszka w hotelu. Jonathan uczy  Arabellę innego patrzenia na rzeczywistość. Pech chce, że oprócz niego o względy dziewczyny zabiega również Stuart. Którego mężczyznę wybierze teraz już sympatyczna i uczuciowa młoda dama? 

W czasie gdy Bella przeistacza się w pełną zrozumienia, pomocną kobietę, jej rodzice, choć zewsząd słyszą, że córka nie żyje, nie ustają w poszukiwaniach. Są to dla nich trudne chwile. Policja podejrzewa, że Arabella wypadła z pociągu, nikt nie bierze pod uwagę możliwości, że mogła wysiąść. 

Co o niej myślę

"Pod płonącym niebem" to powieść niezwykle wciągająca. Liczy ona 624 strony a na każdej z nich dzieje się coś ciekawego. Tam nie ma nudy! Chociaż na początku główna bohaterka denerwuje swoim zachowaniem, to zgłębiając się w treść zmieniamy zdanie o Belli. Jej wewnętrzna przemiana jest tutaj głównym motywem. Dobrze, że wysiadła z pociągu ponieważ gdyby tego nie zrobiła, nadal tkwiłaby w cieniu matki, która jest wyśmienitą pianistką. Teraz to Arabella ma szansę ujawnić swój talent muzyczny. Dzięki ludziom, których spotkała na swojej drodze, stała się wspaniałą kobietą. Ta książka to strzał w 10! Bardzo ale to bardzo przypadła mi do gustu. Jest dobrze napisana, niebanalna! A takie powieści, jak wiecie, lubię najbardziej. Na półce czeka kolejna pozycja pani Haran, zobaczymy czy i ona mnie wciągnie. 

Ocena: 10/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kropla zazdrości, morze miłości" Natalia Sońska PREMIEROWO

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...
Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci nie zwracają się do n…

"Obudź się Kopciuszku" Natalia Sońska PRZEDPREMIEROWO

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Osnuty śniegiem krajobraz niewątpliwie należy do plusów zimy, lecz oblodzone chodniki już nie nastawiają nas optymistycznie. Upalne lato również zbiera grono zwolenników, znajdą się także zimoluby, które będą z niecierpliwością oczekiwać zimy. Z wiosną i jesienią jest podobnie... Jeżeli tę recenzję czytają zakochani w lecie, ostrym, mocnym słońcu, może czas odczarować trochę zimę? I zaprzyjaźnić się z nią? Podarować jej szansę? Dostrzec w niej uroki, których dotychczas nie widzieliśmy, bądź widzieć nie chcieliśmy. Jedno jest pewne! z najnowszą książką Natalii Sońskiej nie tylko polubicie zimę, spojrzycie na nią przychylniejszym okiem! Zapragniecie jej natychmiastowo! Ponieważ z tą porą roku nie musi łączyć się tylko śnieg, przeszkadzające zaspy, kilkustopniowy mróz. Przekonajmy się, że zimą mogą dziać się Cuda, właśnie przez gigantyczne C.

Znana nam już z dwóch pięknych powieści młoda Autorka powraca z publikacją "Obudź się Kopciuszku"…