Przejdź do głównej zawartości

"Ogród księżycowy" Agnieszka KrawczykWydawca: Wydawnictwo Filia
Premiera: 08.04.2015
Numer wydania: I
Ilość stron: 512
ISBN:   16674998
Język oryginału: polski

Sabina Południewska jest szczęśliwa.Kupiła dom w Idzie, czyli w miejscu,  które zmieniło ją na lepsze. Jej związek z Krzysztofem - miejscowym doktorem - zmierza w najlepszym kierunku. Młodzi planują ślub. Nie mają pojęcia, że sielanka jaką obdarzył ich dobry los niedługo dobiegnie końca. Na jak długo? To już będzie zależało od nich samych a w większej mierze od Sabiny. Do spokojnego miasteczka zupełnie nieoczekiwanie przyjeżdża Lola, szwagierka Krzyśka, by zmącić spokój męża jej zmarłej siostry. Dziewczyna, przez to, co przeszła jest zimna, podła i cyniczna. Tymczasem w hotelu "pod Graalem i Różą" trwają przygotowania do warsztatów literackich mających na celu zwabienie większej liczby letników. Oczywiście ma je poprowadzić Sabina. Na kurs przyjeżdża mała grupka ludzi mniej lub bardziej zainteresowanych pisarstwem. Tej wiosny w Idzie zajdą duże zmiany, bohaterowie będą musieli dogłębnie przemyśleć czy warto rozgrzebywać dawne błędy. 

"Ogród księżycowy" ściśle wiąże się z "Doliną mgieł i róż". Przyjemnie jest wrócić w ukochane miejsca i zobaczyć co słychać u Sabiny, Mili, Krzysztofa i Julii. Książka napisana jest ciepłym językiem umożliwiającym czytelnikowi całkowity relaks. Nie ma potrzeby dłuższego zastanawiania się nad jakimś słowami. Wszystko jest proste, lekkie i przyjemne jednak do czasu, w którym pojawia się Lola. Długo myślałam nad tym co tą dziewczyną kieruje i doszłam do wniosku, że gdyby nie traumatyczne przeżycia z przeszłości Karolina byłaby inną kobietą być może ciepłą i sympatyczną tak, jak pozostali bohaterowie. Gorąco w to wierzę, że niedokończony wątek o niej i pewnym tajemniczym Sebastianie zostanie pociągnięty. Podczas czytania ani przez chwilę nie wątpiłam, że pisarka zaserwuje nam happy end i nie pomyliłam się. Podsumowując: "Ogród księżycowy" należy czytać po lekturze "Doliny mgieł i róż". Jest to dobra kontynuacja ukazująca nam dalsze losy ulubionych bohaterów. Jest to świetna powieść dla kobiet. Przesiąknięta zapachem najrozmaitszych kwiatów wobec tego zaleca się czytanie na zewnątrz. Ogród księżycowy jaki powstał przy domostwie Sabiny zapiera dech w piersiach - wiem! widziałam! gdzie? w wyobraźni. Po tejże lekturze pozostaje niedosyt!!! 

Ocena 8/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…