Przejdź do głównej zawartości

"Rok w Poziomce" Katarzyna Michalak

Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Premiera: 24.11.2010
Numer wydania: I
Ilość stron: 312
ISBN:  65032305
Język oryginału: polski

Jak to często ze mną bywa najpierw muszę już! przeczytać daną pozycję, później odsiedzi swoje na półce aż w końcu trzymam ją w rękach. Tak było z tą. Nie wiem dlaczego ale wzięłam tę książkę z postanowieniem "wytknę błędy" pani Michalak. Może to przez ciągły zawód przy każdej jej powieści. "Bo jest nudna", "Bo jest przewidywalna", "Bo w każdej musi być domek, piesek, kotek i miłość". Nie wiem jak to się dzieje, że gdy zaczynam czytać jestem no nie, nie oczarowana ale jakoś tak nagle dobrze nastawiona. Mimo wszystko. 

Ewa ma trzydzieści dwa lata. To taki wiek, w którym kobieta powinna myśleć rozsądnie (przynajmniej w moim mniemaniu). Jednak Ewa wydaje się być dużą dziewczynką, która wciąż wpada w kłopoty a z tych, chcąc nie chcąc, wyciąga ją Andrzej. Mężczyzna nie jest głównej bohaterce obojętny lecz on traktuje dziewczynę jak siostrę i nic więcej. Czyżby? 

Ewę poznajemy w dniu jej urodzin. Spędza je samotnie składając sobie życzenia takie same jak rok, dwa a nawet trzydzieści dwa lata temu. Marzy o domku bez łap. Wierzy, że w nim odnajdzie spokój i szczęście. Byłoby wprost idealnie gdyby wraz z własnym miejscem na ziemi Andrzej jednak dał jej szansę... Niestety o tym drugim może zapomnieć lecz los szykuje dla niej niespodziankę. Tylko czy Ewa ślepo zapatrzona w nieosiągalny obiekt westchnień nie przeoczy niezwykle spokojnego, cierpliwego, czułego i zauroczonego w niej Witolda? 

Chcąc zrealizować marzenie o domku rozpoczyna pracę w wydawnictwie Andrzeja z zamiarem szukania bestsellerów. Pewnego dnia w jej ręce trafia powieść Karoliny "Lato w Jagódce". Książka zostaje wydana a pisarka oprócz sławy zdobywa, ku rozpaczy Ewy, serce Andrzeja. Niestety nie jest tak kolorowo i beztrosko jakby się mogło do tej pory wydawać. Katarzyna Michalak postanowiła, że Karolina będzie chora. Kobieta walczy z białaczką. Dzięki "Impresji" za sprawą, w głównej mierze, Ewy dostaje szansę na życie. 
 
Jakie jeszcze przygody czekają główną bohaterkę? 
Czy zraniona w przeszłości Ewa odważy się odmienić swoje życie? 

Co jeszcze dzieje się w książce? Tego dowiecie się z lektury. Mam nadzieję, że chociaż jednego czytelnika zdołałam zachęcić do zapoznania się z fabułą. "Rok w Poziomce" to na pierwszy rzut oka łatwa i lekka historia postrzelonej romanistki bez pamięci zakochanej w domku bez łap, który oczywiście kupuje. Pozory mylą. Czytelnicy znajdą tam również walkę o życie, chwile słabości, łzy. Nie żałuję czasu spędzonego z lekturą, nie nudziłam się aczkolwiek nie liczcie na wysoką ocenę... Książka mnie nie powaliła. 

Ocena: 4/10.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…