Przejdź do głównej zawartości

"Rok w Poziomce" Katarzyna Michalak

Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Premiera: 24.11.2010
Numer wydania: I
Ilość stron: 312
ISBN:  65032305
Język oryginału: polski

Jak to często ze mną bywa najpierw muszę już! przeczytać daną pozycję, później odsiedzi swoje na półce aż w końcu trzymam ją w rękach. Tak było z tą. Nie wiem dlaczego ale wzięłam tę książkę z postanowieniem "wytknę błędy" pani Michalak. Może to przez ciągły zawód przy każdej jej powieści. "Bo jest nudna", "Bo jest przewidywalna", "Bo w każdej musi być domek, piesek, kotek i miłość". Nie wiem jak to się dzieje, że gdy zaczynam czytać jestem no nie, nie oczarowana ale jakoś tak nagle dobrze nastawiona. Mimo wszystko. 

Ewa ma trzydzieści dwa lata. To taki wiek, w którym kobieta powinna myśleć rozsądnie (przynajmniej w moim mniemaniu). Jednak Ewa wydaje się być dużą dziewczynką, która wciąż wpada w kłopoty a z tych, chcąc nie chcąc, wyciąga ją Andrzej. Mężczyzna nie jest głównej bohaterce obojętny lecz on traktuje dziewczynę jak siostrę i nic więcej. Czyżby? 

Ewę poznajemy w dniu jej urodzin. Spędza je samotnie składając sobie życzenia takie same jak rok, dwa a nawet trzydzieści dwa lata temu. Marzy o domku bez łap. Wierzy, że w nim odnajdzie spokój i szczęście. Byłoby wprost idealnie gdyby wraz z własnym miejscem na ziemi Andrzej jednak dał jej szansę... Niestety o tym drugim może zapomnieć lecz los szykuje dla niej niespodziankę. Tylko czy Ewa ślepo zapatrzona w nieosiągalny obiekt westchnień nie przeoczy niezwykle spokojnego, cierpliwego, czułego i zauroczonego w niej Witolda? 

Chcąc zrealizować marzenie o domku rozpoczyna pracę w wydawnictwie Andrzeja z zamiarem szukania bestsellerów. Pewnego dnia w jej ręce trafia powieść Karoliny "Lato w Jagódce". Książka zostaje wydana a pisarka oprócz sławy zdobywa, ku rozpaczy Ewy, serce Andrzeja. Niestety nie jest tak kolorowo i beztrosko jakby się mogło do tej pory wydawać. Katarzyna Michalak postanowiła, że Karolina będzie chora. Kobieta walczy z białaczką. Dzięki "Impresji" za sprawą, w głównej mierze, Ewy dostaje szansę na życie. 
 
Jakie jeszcze przygody czekają główną bohaterkę? 
Czy zraniona w przeszłości Ewa odważy się odmienić swoje życie? 

Co jeszcze dzieje się w książce? Tego dowiecie się z lektury. Mam nadzieję, że chociaż jednego czytelnika zdołałam zachęcić do zapoznania się z fabułą. "Rok w Poziomce" to na pierwszy rzut oka łatwa i lekka historia postrzelonej romanistki bez pamięci zakochanej w domku bez łap, który oczywiście kupuje. Pozory mylą. Czytelnicy znajdą tam również walkę o życie, chwile słabości, łzy. Nie żałuję czasu spędzonego z lekturą, nie nudziłam się aczkolwiek nie liczcie na wysoką ocenę... Książka mnie nie powaliła. 

Ocena: 4/10.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kropla zazdrości, morze miłości" Natalia Sońska PREMIEROWO

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...
Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci nie zwracają się do n…

"Obudź się Kopciuszku" Natalia Sońska PRZEDPREMIEROWO

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Osnuty śniegiem krajobraz niewątpliwie należy do plusów zimy, lecz oblodzone chodniki już nie nastawiają nas optymistycznie. Upalne lato również zbiera grono zwolenników, znajdą się także zimoluby, które będą z niecierpliwością oczekiwać zimy. Z wiosną i jesienią jest podobnie... Jeżeli tę recenzję czytają zakochani w lecie, ostrym, mocnym słońcu, może czas odczarować trochę zimę? I zaprzyjaźnić się z nią? Podarować jej szansę? Dostrzec w niej uroki, których dotychczas nie widzieliśmy, bądź widzieć nie chcieliśmy. Jedno jest pewne! z najnowszą książką Natalii Sońskiej nie tylko polubicie zimę, spojrzycie na nią przychylniejszym okiem! Zapragniecie jej natychmiastowo! Ponieważ z tą porą roku nie musi łączyć się tylko śnieg, przeszkadzające zaspy, kilkustopniowy mróz. Przekonajmy się, że zimą mogą dziać się Cuda, właśnie przez gigantyczne C.

Znana nam już z dwóch pięknych powieści młoda Autorka powraca z publikacją "Obudź się Kopciuszku"…