Przejdź do głównej zawartości

"Zaciszny Zakątek" Agata Kołakowska


Wydawca: Prószyński Media.
Premiera: 15.01.2015
Numer wydania: I
Ilość stron: 328
Indeks: 16111127
Język wydania/oryginału: Polski.

Po dłuższej przerwie powracam by opowiedzieć Wam o ostatnio przeczytanej przeze mnie książce. Nie mogę pominąć jakże istotnego faktu, iż została zakupiona w miejscowej księgarni, która nigdy nie uchodziła za taką coby takie nowości posiadała. Kto wie? Może się rozkręci? 

Dzięki Agacie Kołakowskiej przenosimy się na urocze, luksusowe osiedle. Na pierwszy rzut oka spokojne ale jak wiemy pozory mylą.  Pod numerem szóstym mieszkają Paulina (pani domu) i Grzegorz (ceniony stomatolog) Stawscy. Małżeństwo idealne za sprawą kobiety, która nie znosi niedbałości i dąży do niej za wszelką cenę. Stara się jak może by zawsze wzbudzać w ludziach podziw i szacunek. Jak łatwo się domyślić, Grzegorz choćby chciał być sobą to i tak nie może. Przecież "kto z kim przystaje, takim się staje". Są rodzicami Tamary. Dziewczynka trzymana w ryzach zdaje się przyzwyczajona do takiego życia. Czy na pewno? 


Dom pod numerem siódmym zajmuje cyniczny krytyk literacki Krzysztof Borowiak z ciepłą, kochającą, czułą, delikatną żoną Małgorzatą. Mężczyzna oprócz pisania recenzji do których bardzo rzadko wdzierają się pochlebne opinie książkowe, usiłuje napisać własną powieść. Niestety żadne wydawnictwo nie chce wydać owej powieści. Dlatego też nie szczędzi uszczypliwych uwag na temat literatury. Gosia wspiera męża i wydaje się, że wszystko jest na właściwym miejscu...


Pod dziewiątką mieszka Sabina, piękna niebywale atrakcyjna kobieta, z mężem Marcinem, przystojnym pilotem, który w głównej mierze jest w domu gościem. Jego cały świat to samoloty. Uwielbia swoją pracę. Do pewnego momentu tworzą jak najbardziej szczęśliwe małżeństwo i z pozoru (znów te pozory!) niczego im nie brakuje. Lecz w życiu każdej kobiety nadchodzi taki czas, że pokłady miłości, którymi dotychczas obdarowała męża, chciałaby przełożyć na potomka. W życiu Sabiny nadchodzi czas na zmiany... Tylko czy te zmiany będą pozytywne? Jak Jońska poradzi sobie z problemem, który spadnie na nią jak grom z jasnego nieba? 


Marta i Jacek w końcu zrealizowali swoje odwieczne marzenie. Właśnie wprowadzili się na osiedle Zielonego Dębu. Fakt z kredytem na karku ale co tam! Taka okazja zdarza się na prawdę rzadko. Sielanka nie trwa długo. Życie małżeństwa wkrótce zakłócą dwie wiadomości. Pierwsza z nich: Marta traci pracę w zasadzie z dnia na dzień a druga? Podczas imprezy Cieślakowie od sąsiadów dowiadują się, że w ich mieszkaniu kobieta popełniła samobójstwo... Czy po takiej rewelacji będą w stanie tworzyć własną historię w tymże lokum? 

"Zaciszny Zakątek", który, jak się okazuje wcale zacisznym nie jest, czytało się na prawdę przyjemnie. Jest to opowieść mimo wszystko lekka, choć nie brakuje w niej trudnych tematów. Najbardziej ze wszystkich bohaterek do gustu przypadła mi Sabina, wzbudziła moją sympatię od samego początku. Język jakim posługuje się pisarka jest swobodny i bardzo prosty a dzięki temu każdy bez problemów z radością może zatonąć w lekturze. Sięgnij po "Zaciszny Zakątek" wejdź w świat kobiet, poznaj ich radości i troski. To świetna odskocznia od codzienności!

Moja ocena: 6/10.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…