"Bądź przy mnie" Bogna Ziembicka.


Wydawca: Wydawnictwo Otwarte. 
Premiera: 16.02.2015
Numer wydania: I
Ilość stron: 312
ISBN: 978-83-7515-259-3
Język wydania/oryginału: Polski

Tak! Nareszcie! Jest! Wyczekana, wytęskniona, wypatrywana kontynuacja "Tylko dzięki miłości". Po spotkaniu z panią Ziembicką już wiedziałam, że ta część będzie wyjątkowa ale... nie spodziewałam się, że w finale nie będzie łatwo, kolorowo a przecież Joachim i Zuzanna zasługiwali na happy end! 

Wybucha wojna i Joachim musi uciekać z faktorii w brytyjskiej Tanganice. Wraz z nim przedzieramy się przez niebezpieczne miejsca nie raz zapierające dech w piersiach. Dzielnie stawia czoła trudnościom wiedząc, że w Polsce czeka na niego Zuzanna, którą kocha nad życie i pragnie ją chronić za wszelką cenę. Nie podejrzewa nawet jakie trudne chwile czekają go w Europie gdzie wojna niesie straszne spustoszenia. 

Wszystko się zmienia, lecz miłość nie ustaje. Mężczyzna wszędzie szuka sposobów jak wysłać list do ukochanej. Gdy wreszcie udaje mu się zawitać do Krakowa tylko Zuzia przyjmuje go z otwartymi ramionami w czasie, gdy jej babcia daje Joachimowi do zrozumienia, że nie jest u nich mile widziany. Mężczyzna z ciężkim sercem musi obiecać, że nie przekroczy progu domu na Stradomiu do zakończenia wojny. Młodzi mają jednak szansę nacieszyć się sobą. Wyjeżdżają we dwoje za miasto gdzie Joachim zada najważniejsze pytanie Zuzi łamiąc tym samym dane babci dziewczyny słowo...

Niestety podczas wojny rzadko plany mogą być zrealizowane. Tak jest i w tym przypadku. Gdy Joachim znów wyjeżdża, czytelnik dopinguje mu by był wierny Zuzannie lecz czeka go rozczarowanie. Mężczyzna wciąż szuka kontaktu z ukochaną. Przez Czerwony Krzyż przychodzi jednak przerażająca wiadomość, która zabiera nadzieję na szczęśliwe życie z Zuzanną. Joachim nie podejrzewa nawet, że ten list został podrobiony przez zakochaną w nim kobietę... Młodzi narzeczeni mają nadzieję, iż jeszcze chwila, jeszcze moment i  będą razem na zawsze...

Klimatyczna powieść, ciekawa fabuła, doskonale skonstruowane opisy. Ziembicka po mistrzowsku napisała książkę, w której historię opowiada mężczyzna.Nie jest to łatwa lektura. Przynajmniej dla mnie taka nie była. Porusza trudne kwestie wojny i ciężkiego życia w tamtych czasach. Miłość, która połączyła głównych bohaterów jest wystawiona na niepewność, ciągłe oczekiwanie i nie kończącą się tęsknotę. 

Moja ocena to 8/10.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Światło gwiazd" Krystyna Mirek. PREMIEROWO.

"Ścieżki we mgle" Edyta Kowalska. PATRONAT.

"Lato wśród wydm" Agnieszka Krawczyk.