Przejdź do głównej zawartości

"Dla Ciebie wszystko" Katarzyna Michalak


Wydawnictwo: Literackie
Premiera: 27.08.2014
Numer wydania: I
Liczba stron: 272
ISBN: 15059666
Język oryginału: polski 

Nadszedł wreszcie ten czas, by wszystko wyjaśnić. Oto przed Wami recenzja ostatniej części serii Jabłoniowej bestsellerowej pisarki.

Anna Kraska, bardzo odważna waleczna i dzielna dziewczynka, którą czytelniczki  mogły poznać w poprzedniej części, jest już dorosłą piękną kobietą. Młodą panią doktor. Tak... medycyna to jej powołanie, przeznaczenie. Kiedyś obiecała swej matce, że będzie pomagała ludziom i zamierza dotrzymać słowa. Niestety na drodze czeka ją wiele trudnych chwil. Ania nadal mieszka z dziadkiem i jego świeżo upieczoną żoną. Maria przez długi czas pomagała w kuchni podczas wakacji, w które zawsze zjeżdżali się wczasowicze. Wydawać by się mogło iż sielanka będzie trwała i trwała, że Ania będzie szczęśliwa u boku pewnego mężczyzny, zostanie neurochirurgiem... ale tak się nie dzieje. 
Zupełnie niespodziewanie poznaje przystojnego i niezwykle tajemniczego Daniela, który potrzebuje jej pomocy. Dobre serce pani doktor nie pozostaje też obojętne na los kalekiego chłopczyka porzuconego w szpitalu. 

"Dla Ciebie wszystko" to książka którą bardzo chciałam przeczytać i na szczęście nie musiałam na nią czekać ponieważ zaraz po "W imię miłości" mogłam po nią sięgnąć. Byłam bardzo ciekawa jak potoczą się losy Ani. Niestety życie nadal ją nie rozpieszcza, dziewczyna musi sobie radzić z różnymi problemami lecz... nie poddaje się! Ta kobieta ma ogromne serce, umie wybaczać i dawać drugą szansę co wcale nie znaczy, że zapomina to co było złe. 

Akcja powieści toczy się szybko i dynamicznie. Hardy, piekielnie inteligentny Daniel i wrażliwa, delikatna a zarazem silna wewnętrznie Ania. Czy te dwa światy mogą się połączyć? Są również tzw. czarne charaktery. Okrutna pielęgniarka, która do pracy idzie jak na ścięcie i źle traktuje małego niepełnosprawnego Piotrusia, wyżywając się, krzycząc na wystraszone dziecko, którego nie odpowiedzialna matka pozostawia w szpitalu. Dopiero dzięki Ani i Danielowi chłopiec ma szansę na normalne życie. W książce poznajemy również dalsze losy bohaterów z "Wiśniowego Dworku". Danusia Wrzesień wiedzie szczęśliwe życie u boku Rogera. Kobieta nie mogąc mieć własnych pociech zdecydowała się, wraz z mężem, na adopcję i teraz prócz rozkrzyczanych uczniów Dworek okupują niepełnosprawne dzieci otoczone opieką i miłością przez Wrześniów. Zaś Danka Lipińska ta zwariowana Danka... nareszcie jest szczęśliwa i chociaż to szczęście jest okraszone strachem oraz niepewnością o życie nie zamieniłaby go. 

"Dla Ciebie wszystko" to pozycja wzruszająca poruszająca trudne tematy ale zarazem jest jak bajka... Zdania na jej temat, jak zwykle, są podzielone. Z przyjemnością dołączę do grona osób, które chwalą książkę. Pani Katarzyna stworzyła na prawdę wartą uwagi opowieść. Nie żałuję, że poświęciłam jej swój czas. Jak zwykle możemy liczyć na happy end ale tym to Was raczej nie zaskoczę bo to już standard. Dla mnie mogłoby czasami na końcu się podziać i pokomplikować :) Autorka mogłaby kiedyś zaskoczyć...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kropla zazdrości, morze miłości" Natalia Sońska PREMIEROWO

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...
Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci nie zwracają się do n…

"Obudź się Kopciuszku" Natalia Sońska PRZEDPREMIEROWO

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Osnuty śniegiem krajobraz niewątpliwie należy do plusów zimy, lecz oblodzone chodniki już nie nastawiają nas optymistycznie. Upalne lato również zbiera grono zwolenników, znajdą się także zimoluby, które będą z niecierpliwością oczekiwać zimy. Z wiosną i jesienią jest podobnie... Jeżeli tę recenzję czytają zakochani w lecie, ostrym, mocnym słońcu, może czas odczarować trochę zimę? I zaprzyjaźnić się z nią? Podarować jej szansę? Dostrzec w niej uroki, których dotychczas nie widzieliśmy, bądź widzieć nie chcieliśmy. Jedno jest pewne! z najnowszą książką Natalii Sońskiej nie tylko polubicie zimę, spojrzycie na nią przychylniejszym okiem! Zapragniecie jej natychmiastowo! Ponieważ z tą porą roku nie musi łączyć się tylko śnieg, przeszkadzające zaspy, kilkustopniowy mróz. Przekonajmy się, że zimą mogą dziać się Cuda, właśnie przez gigantyczne C.

Znana nam już z dwóch pięknych powieści młoda Autorka powraca z publikacją "Obudź się Kopciuszku"…