Przejdź do głównej zawartości

"Nadzieja" Katarzyna Michalak


Wydawnictwo: Termedia
Premiera: 13.06.2012
Numer wydania: I
Liczba stron: 272
ISBN: 11396291
Język oryginału: polski


"Nadzieja" to kolejna powieść bestsellerowej autorki z serii "Z czarnym kotem". Ci, którym Katarzyna Michalak nie jest obca i mieli przyjemność sięgnąć po jej książki, wiedzą, że jest to pozycja... trudna, smutna i dająca do myślenia.

Główni bohaterowie powieści poznają się jako dzieci. Lila ma sześć a Aleksiej osiem lat. Ich dzieciństwo jest trudne. Dziewczynka ma ojca alkoholika, który po śmierci mamy Liliany żeni się po raz drugi z Marią. Niestety kobieta nie jest dobrą macochą dla małej. Wciąż wpatrzona w swoją córkę - Elżunię - próbuje stanąć w obronie Lili lecz boi się reakcji męża. Aleksiej to sierota, lecz on trafił lepiej. Wychowuje go miła i kochająca ciotka, która uważa małego za swego syna. Nie jest on jednak lubiany wśród rówieśników. Chłopiec urodził się w Czarnobylu. Jego rodzice zginęli w trakcie wybuchu w elektrowni atomowej. 

Tych dwoje połączy przyjaźń, która z biegiem czasu zamieni się w trudną miłość. Po latach rozstań, powrotów i trudnych przeżyć los pozwoli im być razem lecz na jak długo?

Odtrąceni przez rówieśników odnajdują w sobie pokrewne dusze. Dzielą się smutkami i radościami. Wydawać by się mogło, że gdy dorosną będą nierozłączni. Niestety. Traumy z dzieciństwa Liliany kładą się cieniem na jej przyszłym życiu. Kobieta nie raz rani Aleksa chcąc za wszelką cenę złożyć winę na przyjaciela. Mężczyzna, czując do Liliany coś wyjątkowego, za każdym razem wybacza jej. Nienawiść i miłość przeplatają się. 

Dziewczyna, by ukoić ból duszy spowodowany odejściem Aleksa bądź zranieniem go, okalecza się co przynosi  jej ulgę. Sięga po alkohol i narkotyki, rzuca się w wir życia towarzyskiego by zdobyć, za wszelką cenę, akceptację otoczenia. 

Polubiłam tych dwoje, zdobyli moją sympatię od pierwszych stron książki. Dopingowałam im. Chwilami nie rozumiałam postępowania Liliany, bo dlaczego, gdy  ktoś chce kochać i ma ku temu sposobność, rani raz za razem? Fabuła poruszająca i tak jak napisałam wcześniej dająca do myślenia. Jestem jak najbardziej na tak! a Wy?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kropla zazdrości, morze miłości" Natalia Sońska PREMIEROWO

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...
Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci nie zwracają się do n…

"Obudź się Kopciuszku" Natalia Sońska PRZEDPREMIEROWO

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Osnuty śniegiem krajobraz niewątpliwie należy do plusów zimy, lecz oblodzone chodniki już nie nastawiają nas optymistycznie. Upalne lato również zbiera grono zwolenników, znajdą się także zimoluby, które będą z niecierpliwością oczekiwać zimy. Z wiosną i jesienią jest podobnie... Jeżeli tę recenzję czytają zakochani w lecie, ostrym, mocnym słońcu, może czas odczarować trochę zimę? I zaprzyjaźnić się z nią? Podarować jej szansę? Dostrzec w niej uroki, których dotychczas nie widzieliśmy, bądź widzieć nie chcieliśmy. Jedno jest pewne! z najnowszą książką Natalii Sońskiej nie tylko polubicie zimę, spojrzycie na nią przychylniejszym okiem! Zapragniecie jej natychmiastowo! Ponieważ z tą porą roku nie musi łączyć się tylko śnieg, przeszkadzające zaspy, kilkustopniowy mróz. Przekonajmy się, że zimą mogą dziać się Cuda, właśnie przez gigantyczne C.

Znana nam już z dwóch pięknych powieści młoda Autorka powraca z publikacją "Obudź się Kopciuszku"…