Przejdź do głównej zawartości

"Nadzieja" Katarzyna Michalak


Wydawnictwo: Termedia
Premiera: 13.06.2012
Numer wydania: I
Liczba stron: 272
ISBN: 11396291
Język oryginału: polski


"Nadzieja" to kolejna powieść bestsellerowej autorki z serii "Z czarnym kotem". Ci, którym Katarzyna Michalak nie jest obca i mieli przyjemność sięgnąć po jej książki, wiedzą, że jest to pozycja... trudna, smutna i dająca do myślenia.

Główni bohaterowie powieści poznają się jako dzieci. Lila ma sześć a Aleksiej osiem lat. Ich dzieciństwo jest trudne. Dziewczynka ma ojca alkoholika, który po śmierci mamy Liliany żeni się po raz drugi z Marią. Niestety kobieta nie jest dobrą macochą dla małej. Wciąż wpatrzona w swoją córkę - Elżunię - próbuje stanąć w obronie Lili lecz boi się reakcji męża. Aleksiej to sierota, lecz on trafił lepiej. Wychowuje go miła i kochająca ciotka, która uważa małego za swego syna. Nie jest on jednak lubiany wśród rówieśników. Chłopiec urodził się w Czarnobylu. Jego rodzice zginęli w trakcie wybuchu w elektrowni atomowej. 

Tych dwoje połączy przyjaźń, która z biegiem czasu zamieni się w trudną miłość. Po latach rozstań, powrotów i trudnych przeżyć los pozwoli im być razem lecz na jak długo?

Odtrąceni przez rówieśników odnajdują w sobie pokrewne dusze. Dzielą się smutkami i radościami. Wydawać by się mogło, że gdy dorosną będą nierozłączni. Niestety. Traumy z dzieciństwa Liliany kładą się cieniem na jej przyszłym życiu. Kobieta nie raz rani Aleksa chcąc za wszelką cenę złożyć winę na przyjaciela. Mężczyzna, czując do Liliany coś wyjątkowego, za każdym razem wybacza jej. Nienawiść i miłość przeplatają się. 

Dziewczyna, by ukoić ból duszy spowodowany odejściem Aleksa bądź zranieniem go, okalecza się co przynosi  jej ulgę. Sięga po alkohol i narkotyki, rzuca się w wir życia towarzyskiego by zdobyć, za wszelką cenę, akceptację otoczenia. 

Polubiłam tych dwoje, zdobyli moją sympatię od pierwszych stron książki. Dopingowałam im. Chwilami nie rozumiałam postępowania Liliany, bo dlaczego, gdy  ktoś chce kochać i ma ku temu sposobność, rani raz za razem? Fabuła poruszająca i tak jak napisałam wcześniej dająca do myślenia. Jestem jak najbardziej na tak! a Wy?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…

"Słodkie życie" Krystyna Mirek Przed Premierą...

Sylwetki Krystyny Mirek nie trzeba już specjalnie przybliżać. Zdobyła bowiem już dawno serca całej rzeszy czytelniczek. Jej powieści charakteryzują się ogromną dawką dobrych emocji, które zakorzeniają się w sercu na długo. W historiach, które wychodzą spod jej pióra czuć jej maksymalne oddanie, precyzyjność zupełnie tak jakby wyszywała piękny obraz. Sięga po to co najważniejsze w życiu czyli miłość, dodaje szarą prozę codzienności by zaraz rozjaśnić ją pięknymi tęczowymi kolorami, które wychodzą wtedy gdy pozbędziemy się strachu a zaczniemy żyć pełnią, jak mówią słowa ostatnio znanej piosenki "Zacznij na sto, nie na pięć procent żyć". 
Trzydziestoletnia Kornelia wciąż mieszka w rodzinnym domu. W swoim małym pokoju chowa nie tylko słodycze ale także wszystkie smutki oraz łzy, a tych wciąż przybywa. Kobieta piastuje stanowisko nauczycielki fizyki i ... jest nieszczęśliwa. Nie akceptuje siebie przez tuszę, z którą od najmłodszych lat stara się walczyć matka Kornelii. Wpajano jej…