Przejdź do głównej zawartości

"Dolina mgieł i róż" Agnieszka Krawczyk
Wydawnictwo: Filia
Premiera: 10.09.2014
Numer wydania: I
Liczba stron: 480
ISBN: 15326164
Język oryginału: polski


Proszę Państwa oto przedstawiam... bajkę! 

Ida to małe miasteczko a może wieś? Nikt by nie podejrzewał, że akurat tam pojawi się... pisarka a jednak. Sabina Południewska to młoda artystka, której wszystkie książki, zaraz po wydaniu, stają się bestsellerami. Niestety, jak to często bywa, dobra passa nie może trwać w nieskończoność. Pisząca do tej pory w trybie ekspresowym Sabina pewnego dnia ze strachem odkrywa, że być może już nigdy nic nie stworzy. Wydawca, przerażony takim stanem rzeczy, wysyła ją do pięknej malowniczej wioski, do Idy, gdzie Południewska ma zregenerować siły, oczyścić umysł i pisać. 

Sabina trafia do pałacyku "Pod Graalem i Różą". Początkowo woli unikać kontaktu z innymi gośćmi. Usiłuje tworzyć, chodzi też na spacery, lecz z czasem coraz bardziej wchodzi w świat mieszkańców Idy. Poznaje panią Teklę, która tworzy oszałamiające różane kosmetyki. Między Sabiną a Milą - właścicielką pałacyku - nawiązuje się przyjaźń. Najbardziej jednak młodą pisarkę ciągnie do miejscowego lekarza, któremu, wbrew pozorom, też nie jest obojętna. 

Południewska pomaga też rozstrzygnąć spór toczący się między mieszkańcami a niejakim Rokoszem... jak widać celem jej pobytu w Idzie nie jest tylko nowa książka ale również pomoc innym, co czyni kobietę wrażliwszą na potrzeby innych... Do tej pory martwiła się wyłącznie sobą...

Jak to zwykle ze mną bywa zarys jest a resztę znajdziecie w książce. 
"Dolina mgieł i róż" jest to powieść o poszukiwaniu własnej tożsamości oraz miejsca na ziemi. Ciepła, przyjemna, lekka, może nawet nudna ale akurat mi bardzo przypadła do gustu. Jest to bez wątpienia książka obyczajowa, w której brak dramatycznych scen. Podczas czytania nie doświadczycie szybszego bicia serca... chociaż? :) 

Jeśli macie ochotę poznać losy Sabiny Południewskiej, zobaczyć co też działa w Idzie to zapraszam do lektury! :)

Komentarze

  1. Mnie się też podobała ta książka, chociaż "nudna" to ostatnie słowo, które przychodzi mi do głowy, gdy o niej pomyślę. Ja się nie mogłam oderwać od czytania. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja droga, bardzo się cieszę, że Ci się podobała. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Dziewczyna z warkoczami" Anna H. Niemczynow

Kolejna wiosenna książka, jaką przeczytałam w tym roku to wciągająca historia Pauliny.

„Dziewczyna z warkoczami” wydana i przesłana w moje ręce przez wydawnictwo Filia umożliwiła mi wejście w niemalże idealny, wymuskany świat pełen wszystkiego, co najlepsze. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać.
Przyjaźń, serdeczność, ciepło, oddanie i olbrzymia miłość rodzicielska. Na pierwszy ogień wychodzą właśnie te pozytywne aspekty.
Kiedy tak wędrowałam wzrokiem po następujących po sobie literach, w mojej głowie powstawało pytanie: „W którym momencie to sielskie życie bohaterów dojdzie do znaku Stop a za nim będą zakręty”. Przecież „nic nie może wiecznie trwać” jak mówią słowa jednej z polskich piosenek.

Kiedy poznajemy Paulinę, prowadzi ona dość przyjemne życie, pozbawione większych trosk. Otoczona pełnią rodzicielskiej miłości ma mnóstwo powodów do uśmiechu. Do domu jej przyjaciółki – Dagmary – przyjeżdża gość. Mikołaj jest dojrzałym mężczyzną, któremu trudno się oprzeć. Zraniony przez los wiedzi…

"Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą" Agnieszka Krawczyk.

Jest, nareszcie jest początek kolejnej serii popularnej krakowskiej pisarki, którą pokochało tysiące czytelniczych serc. Oto „Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą” obiecuje piękną podróż po Krakowie, mieście, gdzie jest kilka, kilkanaście zapierających dech w piersiach miejsc, w których czas jakby się zatrzymał lub płynie zupełnie inaczej. Teraz przychodzi Agnieszka Krawczyk ze swoją sagą i roztacza przed nami wyjątkowy obraz swojego Krakowa. Dodaje urocze malownicze uliczki, snuje marzenia o mydlarni... Jeśli ktoś dotychczas nie miał sposobności, by poznać miasto królów, po lekturze niniejszej pozycji wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane i nie pozostanie nic innego, tylko wizyta w Krakowie.
Młoda, samotnie wychowująca urocze bliźnięta, Zuzanna Lorenc wprowadzając się do mieszkania przy ulicy Gwieździstej, rozpoczyna nowy etap życia. Szybko odkrywa, że jej sąsiedzi to osoby bardzo wyjątkowe, ciekawe i nietuzinkowe. Kobiety noszące nietypowe dla dzisiejszych czasów imiona zaczerpnięte z d…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…