Przejdź do głównej zawartości

"Dolina mgieł i róż" Agnieszka Krawczyk
Wydawnictwo: Filia
Premiera: 10.09.2014
Numer wydania: I
Liczba stron: 480
ISBN: 15326164
Język oryginału: polski


Proszę Państwa oto przedstawiam... bajkę! 

Ida to małe miasteczko a może wieś? Nikt by nie podejrzewał, że akurat tam pojawi się... pisarka a jednak. Sabina Południewska to młoda artystka, której wszystkie książki, zaraz po wydaniu, stają się bestsellerami. Niestety, jak to często bywa, dobra passa nie może trwać w nieskończoność. Pisząca do tej pory w trybie ekspresowym Sabina pewnego dnia ze strachem odkrywa, że być może już nigdy nic nie stworzy. Wydawca, przerażony takim stanem rzeczy, wysyła ją do pięknej malowniczej wioski, do Idy, gdzie Południewska ma zregenerować siły, oczyścić umysł i pisać. 

Sabina trafia do pałacyku "Pod Graalem i Różą". Początkowo woli unikać kontaktu z innymi gośćmi. Usiłuje tworzyć, chodzi też na spacery, lecz z czasem coraz bardziej wchodzi w świat mieszkańców Idy. Poznaje panią Teklę, która tworzy oszałamiające różane kosmetyki. Między Sabiną a Milą - właścicielką pałacyku - nawiązuje się przyjaźń. Najbardziej jednak młodą pisarkę ciągnie do miejscowego lekarza, któremu, wbrew pozorom, też nie jest obojętna. 

Południewska pomaga też rozstrzygnąć spór toczący się między mieszkańcami a niejakim Rokoszem... jak widać celem jej pobytu w Idzie nie jest tylko nowa książka ale również pomoc innym, co czyni kobietę wrażliwszą na potrzeby innych... Do tej pory martwiła się wyłącznie sobą...

Jak to zwykle ze mną bywa zarys jest a resztę znajdziecie w książce. 
"Dolina mgieł i róż" jest to powieść o poszukiwaniu własnej tożsamości oraz miejsca na ziemi. Ciepła, przyjemna, lekka, może nawet nudna ale akurat mi bardzo przypadła do gustu. Jest to bez wątpienia książka obyczajowa, w której brak dramatycznych scen. Podczas czytania nie doświadczycie szybszego bicia serca... chociaż? :) 

Jeśli macie ochotę poznać losy Sabiny Południewskiej, zobaczyć co też działa w Idzie to zapraszam do lektury! :)

Komentarze

  1. Mnie się też podobała ta książka, chociaż "nudna" to ostatnie słowo, które przychodzi mi do głowy, gdy o niej pomyślę. Ja się nie mogłam oderwać od czytania. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja droga, bardzo się cieszę, że Ci się podobała. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Czerwień jarzębin" Katarzyna Michalak

Zło nie śpi, czai się, czeka na odpowiednią chwilę, by zaatakować. 
"Czerwień jarzębin" to druga część nowej serii popularnej autorki. Katarzyna Michalak ma na swoim koncie szereg książek, które podbiły serca czytelniczek. Nowy cykl jest mroczny, tajemniczy. Podczas czytania zarówno "Leśnej Polany" jak i "Czerwieni jarzębin" niemożliwością jest zepchnięcie lęku, który pojawia się w nas samoistnie wraz z rozpoczęciem lektury. Lubicie takie książki? Może warto rozważyć zakup tych pozycji?
Gabrysi grozi niebezpieczeństwo. Kobieta nie może odetchnąć z ulgą i zamieszkać w wymarzonym domku, który przecież ma na własność. Jej najbliżsi usiłują zrobić wszystko, by ochronić kruchą Gabrielę, tylko czy zdążą? Kobieta nagle, zupełnie nieoczekiwanie, znika. Przyjaciele odchodzą od zmysłów. W ich głowach pojawia się tylko jedno pytanie: czy kobieta jeszcze żyje? Zło nie odpuszcza, a pod "złem" kryje się Kuchta, człowiek, przez którego bracia Prado zaznali na zi…

"Kuchennymi drzwiami. Światło i cień" Katarzyna Majgier

Kiedy w tamtym roku na rynku pojawił się pierwszy tom sagi zatytułowanej "Kuchennymi drzwiami", a księgarnia Pan Tomasz zaproponowała mi recenzencki egzemplarz, bardzo chętnie wzięłam go do ręki. Zauroczyło mnie wtedy wszystko. Znużenie podczas lektury nie było mi straszne. Kraków, intrygi, miłość, tajemnice, zaskakujące zwroty akcji - po prostu wciąż coś się dzieje! Ci, którzy czytali doskonale o tym wiedzą. Teraz nadszedł czas na tom drugi tej jakże ciekawej trylogii. Dzisiaj skończyłam ją czytać i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Nie mogę wyjść z podziwu nad wyobraźnią autorki oraz jej elastycznym stylem! To czego dokonała jest po prostu niesamowite! Druga część to prawdziwy rollercoaster. Myśli czytelnika muszą pozostać skupione przez cały czas i pracować na najwyższych obrotach bo w innym przypadku... będziemy zmuszeni czytać od nowa. Dlaczego? W tej lekturze jest taka ilość wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą, dochodzą nowe, że musimy nadą…

"Słodkie życie" Krystyna Mirek Przed Premierą...

Sylwetki Krystyny Mirek nie trzeba już specjalnie przybliżać. Zdobyła bowiem już dawno serca całej rzeszy czytelniczek. Jej powieści charakteryzują się ogromną dawką dobrych emocji, które zakorzeniają się w sercu na długo. W historiach, które wychodzą spod jej pióra czuć jej maksymalne oddanie, precyzyjność zupełnie tak jakby wyszywała piękny obraz. Sięga po to co najważniejsze w życiu czyli miłość, dodaje szarą prozę codzienności by zaraz rozjaśnić ją pięknymi tęczowymi kolorami, które wychodzą wtedy gdy pozbędziemy się strachu a zaczniemy żyć pełnią, jak mówią słowa ostatnio znanej piosenki "Zacznij na sto, nie na pięć procent żyć". 
Trzydziestoletnia Kornelia wciąż mieszka w rodzinnym domu. W swoim małym pokoju chowa nie tylko słodycze ale także wszystkie smutki oraz łzy, a tych wciąż przybywa. Kobieta piastuje stanowisko nauczycielki fizyki i ... jest nieszczęśliwa. Nie akceptuje siebie przez tuszę, z którą od najmłodszych lat stara się walczyć matka Kornelii. Wpajano jej…