"Piękny dzień" Elin Hilderbrand Wydawnictwo: Znak
Premiera: 04.06.2014
Numer wydania: I
Liczba stron: 464
ISBN: 14624872
Język oryginału: angielski

Jak to zwykle ze mną bywa, zaraz po przeczytaniu zasiadam to recenzji. Kto wie, może kogoś przekonam do przeczytania? 
  
Książkę rozpoczyna zaproszenie na ślub Jennifer Bailey Carmichael i Stuarta Jamesa Grahama by zaraz przejść w zapiski matki panny młodej. Beth, mając świadomość, że nie doczeka ślubu najmłodszej córki, pisze notatnik, w którym zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego wyjątkowego dnia. Nie chce zostawiać Jenny samej ze wszystkim, choć wie, że ma ona siostrę, Margot, gotową do pomocy. Tajemny zeszyt towarzyszy dziewczynie przez cały okres przygotowań, dzięki niemu "czuje" obecność matki. W tym samym czasie ojciec, Doug, musi podjąć decyzję z kim spędzi resztę życia. 
Po śmierci ukochanej żony, poślubił Pauline, lecz czy ich związek na pewno oparty jest na wzajemnej miłości?
Przed jakimi jeszcze decyzjami staną bohaterowie? 
Kto będzie musiał pogodzić się z przeszłością i z nadzieją spojrzeć w przyszłość?
 A czy przyjaźń zawarta w dzieciństwie rzeczywiście "umiera później niż my"?

Zaczynając tę powieść byłam sceptycznie do niej nastawiona. Dlaczego? Ponieważ "przestawiłam się" na książki polskich autorek. Wiecie... polskie opisy miejsc z wiadomych względów są znane łatwiej więc je w głowie "przetworzyć". Lecz pomyliłam się. Autorka pokazuje różne oblicza miłości: rodzicielską, partnerską, miłość myloną z przywiązaniem. Książka jest kobieca, wciągająca, głęboka i skłania do refleksji nie tylko bohaterów lecz i czytelników. 

* Elin Hilderbrand - królowa wakacyjnych powieści, sprzedała ich już ponad cztery miliony egzemplarzy. Ich akcję umieszcza na malowniczej wyspie, na której rodzą się wielkie miłości, rozgrywają rodzinne dramaty, a wieloletnie przyjaźnie są poddawane próbom. 

*Krótka informacja o autorce z tyłu książki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Światło gwiazd" Krystyna Mirek. PREMIEROWO.

"Ścieżki we mgle" Edyta Kowalska. PATRONAT.

"Lato wśród wydm" Agnieszka Krawczyk.